Reklama

Panasonic pripravuje najodolnejší tablet

Marek Šimunek

Predstavenie tabletu Apple iPad vyvolalo revolučný nárast dopytu po tomto type multimediálnych zariadení a z tabletov sa stávajú milovaný spoločníci na konzumáciu obsahu ale aj pracovné nasadenie. Svoju časť z toho stále sa rozvíjajúceho trhu si chce ukrojiť aj japonská spoločnosť Panasonic svojím pripravovaným tabletom, ktorý ponesie prívlastok Toughbook.

Panasonic Toughbook tablet

Ak ste sa niekedy v minulosti zaujímali o notebooky vyrábané spoločnosťou Panasonic, istotne ste sa už stretli s radom notebookov Toughbook. Produkty tohto popredného japonského výrobcu spotrebnej elektroniky, ktoré za svojím označením nesú prívlastok Toughbook sa totižto vyznačujú najmä zvýšenou odolnosťou a schopnosťou obstáť aj v ťažších podmienkach, kde by konkurenčné zariadenia nezvládali otrasy, menšie pády, prípadne prašné prostredie. Odolné notebooky Panasonic Toughbook tak budú spoľahlivo pracovať vo vašej kancelárií ale súčasne sa nezľaknú ak ich zoberiete von do terénu a nebudete sa k nim správať príliš prívetivo. Do tohto radu odolných zariadení by mal spadať aj pripravovaný prvý tablet tejto spoločnosti. Jeho kvalitami teda nebude najkrajší dizajn alebo najtenšie telo, ale spoľahlivá práca takmer za akýchkoľvek podmienok.

Panasonic Toughbook tablet

Spoločnosť Panasonic však doposiaľ mlčí o podrobných technických parametroch svojho pripravovaného tabletu. Isté je však, že sa bude jednať o tablet, ktorého srdce bude tvoriť operačný systém Google Android zatiaľ neznámej verzie a ovládanie sa bude vykonávať pomocou 10.1“ displeja s rozlíšením 1 024 x 768 bodov, ktorý bude disponovať zvýšeným kontrastom pre lepšiu čitateľnosť na priamom slnku. Lepšiu čitateľnosť oceníte najmä v exteriéry kde bude tento odolný tablet ako doma. Lepšiu prácu v teréne bude zabezpečovať aktívny stylus, ktorý nájdete priamo v balení. Chýbať by nemal integrovaný GPS modul a pokročilé riešenia pre zabezpečenie vašich dát. Po vzore konkurencie by sme sa mali dočkať verzie s Wi-Fi a tiež 3G/4G konektivitou. Nový tablet od Panasonicu by sa na trhu mal objaviť v priebehu štvrtého kvartálu tohto roku.

Foto: Panasonic

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.