Reklama

Panasonic predstavil nové inteligentné funkcie pre svoje top TV modely

Števo Porubský

Pred pár dňami Panasonic odbornej verejnosti v Amsterdame predstavil nielen hardvérové novinky pre rok 2014, ale i softvérové vychytávky pre svoje top modely na tento rok. S novými funkciami zahŕňajúcimi my Stream, Info Bar, TV Anywhere a Remote Sharing chce Panasonic zaútočiť na pohodlie používateľov a vylepšiť doterajšie spomalené rozhranie.

 Panasonic Convention 2014

my Stream

Rozhranie my Stream známe už z predošlých modelov bude k dispozícii už od série AS600 a vyššie. Táto služba zobrazí mozaiku s personalizovaným obsahom pre vás a vašich rodinných príslušníkov, agregovanú z rôznych zdrojov, pričom je možné pridávať aj „častých“ hostí. Cez my Stream tak máte prístup k filmom a TV reláciám káblovej televízie, z pozemného vysielania alebo VOD na základe vašich preferencií. Nespornou výhodou je, že ak ste fanúšikom FC Barcelona (ako slečna na foto nižšie), nemusíte hľadať novinky cez rôzne aplikácie ako YouTube, TV kanály apod.

Panasonic my Stream

Stačí otvoriť svoj „stream“ a obsah máte hneď na obrazovke. Definovať je možné nespočetné množstvo tzv. tagov, podľa ktorých bude my Stream vyhľadávať a triediť váš obľúbený obsah. Pridávanie obľúbených typov programov je možné aj pomocou diaľkového ovládania alebo mobilnej appky, stačí sledovaný program označiť ako obľúbený a uloží sa do vášho konta.

 Panasonic my Stream

Voice Print

K my Stream sa môžete preklikať cez menu televízora, alebo môžete použiť funkciu Voice Print  pre identifikáciu vášho hlasu. Táto technológia identifikácie hlasu dostupná cez touchpad a Panasonic TV Remote 2 appku rozpozná, ktorý člen domácnosti je pri televízore a automaticky ponúkne jeho profil my Stream. Panasonic sa nechal počuť, že oproti starším modelom vylepšil aj kompletné hlasové ovládanie. Na Slovenčinu ale musíte zabudnúť, podporované budú v úvode len svetové jazyky.  

 Panasonic my Stream

My Home Screen

Miernou zmenou prešiel aj My Home Screen, teda úvodná obrazovka na smart telkách. Dôležitejšie ale je, že aplikácia pôsobí na prvý pohľad omnoho rýchlejším dojmom, ako u predchodcu. Uvidíme pri teste.

Panasonic My Home Screen 

Info Bar

S My Home Screen súvisí aj ďalšia novinka s názvom Info Bar. Táto zaujímavá appka ale bude len v sérii televízorov AS800 a AX800, resp. AX900, ktorá bude uvedená koncom roka. Info Bar automaticky zobrazí užitočné informácie pre celú rodinu v spodnej časti obrazovky. Výrobca nevedel presne povedať, akú bude mať v prípade zapnutého Info Baru televízor spotrebu, no keďže top modely využívajú lokálne podsvietenie, väčšia časť plochy obrazovky nemusí byť podsvietená vôbec. Navyše Info Bar nie je funkčný stále, ale len v prípade, že si telka „všimne“, že ste v jej okolí pomocou senzoru priblíženia a web kamery. Vďaka nej identifikuje konkrétneho používateľa TV a automaticky zobrazí pre neho relevantné informácie, ako je napríklad predpoveď počasia, správy, čas alebo notifikácie na e-maily či iné správy.

 Panasonic Info Bar

TV Anywhere

S telkami VIERA AX800 a AS800 nemusíte byť ani doma, aby ste mali prístup k televíznemu vysielaniu a zaznamenanému obsahu. Cez Panasonic TV Remote App 2 a Panasonic Cloud môžete sledovať program z TV vo vašom tablete alebo smartfóne prakticky kdekoľvek na svete. Problémom môže byť len kvalita obrazu, ktorá je vhodná skôr len na sledovanie na malom displeji smartfónu. Sledovať môžete nielen TV vysielanie, ktoré je nahrávané na USB disk či BD prehrávač, ale i pozerať filmy z pripojených USB zariadení (flash disky, HDD apod.) buď na cestách, alebo jednoducho v inej izbe v domácnosti.

Panasonic TV Anywhere 

Remote Sharing

Poslednou novinkou je tzv. Remote Sharing v aplikácii Panasonic TV Remote App 2 v smartfóne alebo tablete. Vďaka nej je možné posielať správy, fotografie či videá priamo do spárovanej TV. Samozrejme odkiaľkoľvek na svete, kde máte internetové pripojenie. Všetky dáta sa ukladajú do cloudu, takže si ich môžete pozrieť aj neskôr. Po určitom čase sa však automaticky vymažú, aby uvoľnili mieste pre nové správy.

 Panasonic Remote Sharing

Foto: TECHBOX

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.