Reklama

Panasonic na IFA v Berlíne ukázal budúcnosť televízie

Zdroj | Panasonic
Richard Pliešovský
Zdroj | Panasonic
Zdroj | Panasonic

Panasonic včera v Berlíne ukázal dva zaujímavé prototypy televízie, ktoré nám dávajú nahliadnuť ako bude vyzerať naša televízna budúcnosť. MegaCon používa dvojitú vrstvu LCD pre lepšie zobrazenie čiernej, transparentný OLED displej zas pomôže pri menej rušivej integrácii TV do domácnosti.

MegaCon

Zdroj | Panasonic

Prototyp MegaCon (Mega Contrast) využíva duálnu LCD vrstvu, vďaka čomu je dosiahnuté zvýraznenie čiernej farby pri zachovaní vysokého jasu. Pri vývoji MegaConu využil Panasonic svoje dlhoročné skúsenosti s výrobou televíznych prijímačov.

Využíva vysoko výkonný 4K panel s monochromovým vnútorným panelom na reguláciu priameho LED podsvietenia. Vďaka tomu je dosiahnutý kontrastný pomer 1 000 000 : 1, ktorý je schopný udržať trvalo celoplošný špičkový jas a zároveň pokryť 99 % DCI P3 farebného štandardu.

Po náročnom testovaní v hollywoodských štúdiách a postprodukciou zvláda MegaCon najlepšiu úroveň presnosti farieb. Prvé ohlasy z Hollywoodu zároveň potvrdzujú, že tento prototyp má, na rozdiel od podobných duálnych panelových LCD displejov, veľmi široký pozorovací uhol bez straty vernosti farieb. Pomáha mu k tomu technológia Panasonic, ktorá eliminuje paralaxný efekt medzi duálnymi panelmi.

Transparentný OLED displej Vitrine

Zdroj | Panasonic

Druhou novinkou na IFA 2019 je transparentný OLED displej. Ten síce už bol predstavený na najväčšej a najprestížnejšej výstave nábytku a životného štýlu, na veľtrhu Salone del Mobile, ale stále ide o veľkú novinku a prototyp púta zaslúžený záujem aj v Berlíne.

Pozrite si

Samsung predstavil novú generáciu unikátnych televízorov The Frame

Transparentný displej sa podobá na sklenenú tabuľu zasadenú do rámu s dreveným povrchom. V pokojnom režime tak prirodzene splynie s obytným priestorom. V momente, keď sa zariadenie zapne, premení sa na OLED displej.

Transparentný OLED Vitrine je výsledkom dlhodobej spolupráce spoločností Panasonic a Vitra. Tá poskytla svoje odborné znalosti v oblasti dizajnu a konštrukcie nábytku, ktoré potom boli skombinované so znalosťami a vývojom moderných technológií Panasonicu. Výsledkom je séria ideí, ako môžu byť nové technológie využité na nenápadné začlenenie audiovizuálnych zariadení do domácnosti.

Model pozorne balancuje medzi umením a dizajnom.

dizajnér Daniel Rybakken

OLED displej sa premieňa z pasívneho objektu na živý a dynamický prvok. Jeho technické časti sú dôvtipne ukryté v ráme s dreveným povrchom, ktorý zároveň plní funkciu stojana zariadenia. V ráme je decentne umiestnené osvetlenie, čo ešte viac zlepšuje a zážitok zo sledovania. OLED displej navrhnutý Danielom Rybakkenem, návrhárom zo Škandinávie, je vyrobený z dreva, kovu a skla.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.