Panasonic LZ2000 – lepší obraz, zvuk, nové herné funkcie a konečne aj v 77“

ZDROJ | Panasonic

Panasonic v rámci výstavy CES 2022 predstavil svoju novú vlajkovú loď OLED televízorov na tento rok. Model LZ2000 bude dostupný s 55“, 65“ a aj 77“ uhlopriečkou, ktorú kombinuje so 4K UHD rozlíšením a 120 Hz panelom.

Minuloročná séria televízorov Panasonic JZ2000 dostáva nástupcu s miernymi vylepšeniami zvuku a obrazu, novými funkciami zameranými na hráčov a najmä s väčšou, až 77“ uhlopriečkou, ktorá v minuloročnej sérii chýbala.

Do prakticky identického dizajnu Panasonic tento rok vložil najnovšiu generáciu svojho „Master OLED Pro“ panelu, ktorý má ponúkať lepší jas v stredných odtieňoch a vyššiu presnosť pri vykreslení detailov vo svetlých častiach obrazu.

ZDROJ | Panasonic

Priamo pod panelom má Panasonic LZ2000 umiestnený vstavaný soundbar, pri ktorom sa spoločnosť zamerala najmä na vylepšenie 360° ozvučenia s podporou Dolby Atmos. Zvukový panel sa dočkal vylepšených reproduktorov smerujúcich nahor a do strán, ako aj nových predných reproduktorov, ktoré dokážu presnejšie smerovať zvuk na konkrétny bod v miestnosti.

V intuitívnom používateľskom prostredí si tak budete môcť nastaviť, kde presne v miestnosti sedíte, aby televízor zbytočne nesmeroval zvuk do všetkých strán a teda nerobil hluk, ktorý by mohol rušiť členov domácnosti v ostatných miestnostiach. Rovnakým spôsobom bude možné na jednu konkrétnu osobu v miestnosti nasmerovať hlasnejší zvuk, kým ostatní diváci ho budú počuť v normálnej rovine.

ZDROJ | Panasonic

Panasonic sa pri opisovaní novej vlajkovej lode vo veľkej miere sústredil na svoj dôraz na presnosť obrazu. Jeho prioritou je namiesto šokovania pestrými farbami a vysokým jasom vyrábať televízory tak, aby už z továrne okamžite po vybalení poskytovali divákom obraz optimalizovaný podľa filmových a hollywoodskych štandardov.

Rôznorodosť obsahu si však istú kalibráciu obrazu predsa len vyžaduje a tak Panasonic do svojej tohtoročnej vlajkovej lode implementoval vylepšenú verziu jeho minuloročnej umelej inteligencie Auto AI, ktorá dokáže automaticky prispôsobiť obraz i zvuk podľa aktuálneho obsahu na obrazovke.

ZDROJ | Panasonic

V kombinácii s čipom HCX Pro AI sa oproti minuloročnej sérii navyše LZ2000 postará už aj o prispôsobenie obrazu okolitému osvetleniu v miestnosti. Počas dňa tak bude obraz studený, večer a v noci naopak televízor vyžarovanie modrého svetla automaticky obmedzí a obraz prispôsobí teplému svetlu v miestnosti, ktoré je zároveň šetrnejšie k zraku.

Pre hráčov si Panasonic prichystal nové herné menu, prostredníctvom ktorého budú môcť stlačením jediného tlačidla zmeniť nastavenia týkajúce sa obrazového profilu, obnovovacej frekvencii a odozve obrazu. K dispozícii tu napr. bude aj špeciálny režim zosvetlenia tmavých scén či automatický nástroj na optimalizáciu odozvy, ktorá je špeciálne určená pre grafické karty NVIDIA.

ZDROJ | Panasonic

Obraz v 4K UHD rozlíšení so 120 Hz snímkovaním a variabilnou obnovovacou frekvenciou bude môcť do televízora prúdiť prostredníctvom HDMI 2.1 ako z PC, tak aj najnovších herných konzol. Na svoje si ale prídu aj hráči na staršom hardvéri, pre ktorých Panasonic optimalizoval odozvu 60 Hz až na 1,5 milisekundy.

Panasonic LZ2000 bude dostupný v 55“, 65“ a po novom aj v spomínanej 77“ verzii, ktorú spoločnosť nazýva Master OLED Pro Cinema Size. Televízor bude postavený na operačnom systéme My Home Screen 7.0, ktorého súčasťou budú najznámejšie streamovacie služby vrátane Apple TV+, Disney+ a Netflixu.

Ceny a oficiálny dátum uvedenia na trh novej vlajkovej lode zatiaľ nepoznáme. Istú predstavu o cenovej hladine však môžete získať pohľadom na uvádzacie ceny jednotlivých modelov minuloročnej série JZ2000, ktorých cena neskôr mierne poklesla.

Komentáre k článku