Reklama

Panasonic LUMIX TZ200 má 15x zoom, 4K UHD video a Wi-Fi

Zdroj | Panasonic
Števo Porubský
Zdroj | Panasonic
Zdroj | Panasonic

Panasonic okrem CSC modelu LUMIX GX9 predstavil aj kompakt pre náročnejších používateľov, Panasonic LUMIX TZ200. Ten vychádza z modelu TZ100 z roku 2016, pričom novinka ponúka 15-násobný zoom v Leica objektíve. Nechýba ani 4K UHD video či moderné funkcie.

Pozrite si

Panasonic LUMIX TZ200 – takmer dokonalý kompakt pre cestovateľa

Panasonic LUMIX TZ200 sa od svojho predchodcu líši iba v detailoch. Na prednej strane pribudol pogumovaný grip, inak sú si ako vajce vajcu. Novinka narástla do strán iba o milimetre, resp. desatiny milimetra.

Na prvý pohľad sa nezmenil ani objektív, no opak je pravdou. Namiesto 24-250 mm ponúka rozsah 24-360 mm (po prepočte na kinofilm), čo predstavuje 15-násobný optický zoom. Mierne sa tým zhoršila svetelnosť DC VARTIO-ELMAR objektívu na f/3,3-f/6,4.

Práve aj objektív má na svedomí vyššiu hmotnosť. Tá sa ustálila na 340 gramoch. Venus Engine vo vnútri sa stará aj o rýchle sekvenčné snímanie do rýchlosti 10 fps.

Zdroj | Panasonic

Po objektívom je uložený rovnaký 1″ BSI CMOS snímač s rozlíšením 20,1 Mpx a citlivosťou ISO 80 – ISO 25 600. Snímač nie je stabilizovaný, no využíva 5-osovú stabilizáciu HYBRID O.I.S.+ objektívu. Na ostrenie novinka používa technológiu DFD (Depth from Focus), ktorý Panasonic s obľubou využíva aj v profi fotoaparátoch. Tento má ostriť od 0,1 sekundy.

Samozrejmosťou sú aj PASM režimy, no poteší aj marko režim od 3 cm, plná automatika či množstvo efektov vrátane nového L.Monochrome. Poteší aj určite aj možnosť natáčania Ultra HD videa s rozlíšením 3 840 x 2 160 px pri 30 fps s 100 Mbit/s dátovým tokom. Súčasťou je aj Full HD video pri 60 fps, ale aj 120 fps. Nechýba ale ani režim 4K PHOTO pre 30 fps snímanie 8 Mpx záberov.

Zdroj | Panasonic

Novinka ponúka aj nové funkcie ako Auto Marking, ktorá vyberá zábery, ktoré sa od ostatných výraznejšie líšia, napr. keď sa niekde objaví nová tvár alebo sa objekt pohne. Vďaka funkcii Sequence Composition je vraj možné tvoriť skladané zábery rozfázovaného pohybujúceho sa objektu v jednej fotografii (skladá sa z okienok vzniknutých v režime 4K PHOTO).

Nová je aj funkcia 4K Live Cropping, uľahčujúca panning alebo zoomovanie počas nakrúcania. Pri panningu si používateľ stanoví počiatočný a konečný uhol záberu a fotoaparát uloží záber automaticky. Pri zoomovaní možno takisto nastaviť cieľový uhol záberu (resp. ohniskovú vzdialenosť) vopred.

Zdroj | Panasonic

Okrem 3-palcového dotykové VGA displeja je pri snímaní možné využiť aj zabudovaný 0,21″ elektronický hľadáčik s rozlíšením výborných 1 024 x 768 px s 1,45x zväčšením, resp. 0,53x po prepočte.

Vo výbave novinky nechýba ani Wi-Fi modul v kombinácii s Bluetooth LE pre neustále pripojenie k smartfónu či tabletu. Batériu s kapacitou 1 025 mAh je možné nabíjať aj cez microUSB port. Na jedno nabitie vraj vytvorí do 370 záberov podľa CIPA.

Panasonic LUMIX TZ200 sa na trhu objaví do leta s cenou podobnou svojmu predchodcovi, teda okolo 650-700 €.

Zdroj | Panasonic
Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.