Reklama

Panasonic LUMIX S1H má full-frame snímač a 6K video

Zdroj | Panasonic
Števo Porubský
Zdroj | Panasonic
Zdroj | Panasonic

Panasonic dnes oficiálne predstavil, čo sľúbil ešte začiatkom leta – model LUMIX S1H s full-frame snímačom a 6K videom. Novinka tak zaujme hlavne vlogerov a profi používateľov.

Zdroj | Panasonic

Základom novinky je rovnaké telo, ako mali predchodcovia S1 a S1R. Model LUMIX S1H ale pridáva nový full-frame CMOS snímač s rozlíšením 24,2 Mpx (35,6 x 23,8 mm). Ten je vybavený technológiou Dual Native ISO, ktorá by mala eliminovať akýkoľvek šum aj pri vyšších hodnotách ISO, vraj aj pri ISO 51 200. Dual Native ISO je možné voliť manuálne medzi hodnotami LOW (ISO 640-5 000) a HIGH (ISO 4 000-51 200).

Zdroj | Panasonic

Výrobca tvrdí, že dynamický rozsah snímača je až 14EV. Ten mimochodom pracuje s 225 bodmi automatického ostrenia DFD. Sekunduje mu Venus Engine procesor.

Zdroj | Panasonic

Plusom je aj stabilizácia snímača priamo v tele aparátu. Ide o 5-osovú stabilizáciu Body I.S., ktorú je navyše možné kombinovať s dvojosovou stabilizáciou v objektívoch LUMIX S. Tak dokáže kompenzovať 6,5 EV.

Zdroj | Panasonic

To, na čo bude novinka lákať hlavne profesionálov je možnosť natáčania 6K videa (6 144 x 3 160 px) pri pomere strán 3:2 alebo 4:3 s 24 fps. Samozrejmosťou je podpora HDR a HLG, ale aj natáčanie v 4:2:2 v 10-bit cez HDMI či 4K S35 Anamorphic 4:3.

Zdroj | Panasonic

Funkcia VFR (Variable Frame Rate) zas umožňuje spomalený či zrýchlený záznam videa vo C4K/4K (60 fps, max. 2,5x pomalšie pri 24 sn/s) a FHD (180 fps, max. 7,5x pomalšie pri 24 sn/s). Minimálna rýchlosť záznamu je 2 fps. Novinke nechýbajú ani praktické nástroje ako WFM monitor či V-Log View Assist.  Pribudla aj možnosť natáčania zvuku vo vysokom rozlíšení v štandarde 48-kHz/24-bit, alebo 96-kHz/24-bit vo formáte MOV pomocou XLR mikrofónového adaptéru DMW-XLR1.

Zdroj | Panasonic

Profíci určite ocenia aj to, že Panasonic LUMIX S1H neobmedzuje dobu natáčania videí, ako konkurenčné modely. Vďačí za to aktívnemu chladeniu vo vnútri tela. Nechýbajú ani dva sloty pre SDXC karty UHS-II.

Zdroj | Panasonic

Na vzdialené ovládanie slúži Bluetooth 4.2, na prenos dát zas Wi-Fi modul. Plusom je aj LUMIX Tether na prepojenie s počítačom cez kábel a jeho ovládanie.

Samozrejmosťou je plne výklopný displej, ale aj hľadáčik s vysokým rozlíšením. Telo z horčíkovej zliatiny je utesnené voči vode a prachu. Má tiež odolať teplotám od -10°C. Batéria s kapacitou 3 050 mAh má zvládnuť 2 hodiny natáčanie v akomkoľvek režime. Nabíja sa však cez USB-C port priamo v tele, takže ju je možné dopovať powerbankou.

Panasonic LUMIX S1H sa má na trhu objaviť už túto jeseň. Cena zatiaľ ale nie je známa.

Kompletnú technickú špecifikáciu novinky nájdete na webe Panasonicu.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.