Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Panasonic LUMIX LX100 II - kompakt s Micro 4/3 snímačom

Panasonic LUMIX LX100 II - kompakt s Micro 4/3 snímačom
Zdroj | Panasonic
Števo Porubský
Panasonic LUMIX LX100 II - kompakt s Micro 4/3 snímačom
Zdroj | Panasonic
Zdroj | Panasonic

Po takmer 4 rokoch Panasonic oživil špičkový kompakt série LX s veľkým Micro 4/3 snímačom. Druhá generácia modelu LX100 má takmer identické telo, no vo vnútri sa diali veľké zmeny.

Zdroj | Panasonic

Telo je na prvý pohľad takmer rovnaké, ako mal model LX100 z roku 2014, no Panasonic ho vyrobil zo zliatiny hliníka a horčíka.

Vo vnútri sa zachoval snímač s veľkosťou Micro 4/3, ktorý bežne Panasonic používa v CSC aparátoch, no zvýšilo sa jeho rozlíšenie na 17 Mpx. Snímač je úplne nový. Ponúka citlivosť do ISO 25 600. Sekunduje mu Venus Engine procesor.

Zdroj | Panasonic

Aj vďaka nemu je novinka schopná snímať rýchlosťou 11 fps v plnom rozlíšení s AF-S, alebo rýchlosťou 5,5 fps s AF-C. Hybridný autofókus so 49 bodmi má pritom ostriť od 0,1 sekundy. K dispozícii je aj režim Starlight AF pre ostrenie nočnej oblohy, ale aj režimy ako 4K PHOTO, Post Focus, Focus Stacking apod.

Novinkou je funkcia Auto Marking umožňujúca jednoduchý prechod na vybrané okienko, alebo Sequence Composition, vďaka ktorej je možné spájať viac okienok do jednej fotografie (rozfázovanie pohybu).

Do čiernobielych kreatívnych režimov pribudol aj nový režim L.Monochrome D s dynamickými kontrastmi medzi jasmi a tieňmi. Okrem toho možno voliť rôznu intenzitu zrna kvôli autentickému filmovému vzhľadu. Video je možné natáčať aj v 4K Ultra HD rozlíšení pri 30 fps, resp. Full HD pri 60 fps.

Objektív Leica DC VARIO-SUMMILUX f1,7-2,8 má výbornú svetelnosť f/1,7 – f/2,8 na rozsahu 24 – 75 mm (3,1x zoom). Objektív je vybavený optickým stabilizátorom Power O.I.S. Optickú zostavu tvorí 11 členov v 8 skupinách, medzi nimi 2 ED členy a 5 asférických členov s 8 asférickými povrchmi.

Zdroj | Panasonic

3-palcový displej na zadnej strane má WVGA rozlíšenie a je plne dotykový. K dispozícii je aj elektronický hľadáčik Live View Finder s rozlíšením cca 1 200 x 800 px so 100% pokrytím scény a 0,7x zväčšením.

Zdroj | Panasonic

Samozrejmosťou je aj Bluetooth LE a Wi-Fi pre spojenie so smartfónom. Poteší aj microUSB port na nabíjanie batérie, takže nie je potrebná externá nabíjačka.

Novinka má prísť na náš trh počas jesene. Cena by mala byť okolo 1 000 €.

Zdroj