Reklama

Panasonic Lumix GF2: krpec s micro 4/3 systémom

Števo Porubský

Nástupca modelu Lumix GF1 je vraj menší, šikovnejší a lepší. Je to možné, veď technológie neustále napredujú. Aj vďaka nim mohol Panasonic ubrať až 19% z veľkosti GF1 a zároveň pridať naviac do tela kompaktu vyskakovací blesk!

 Panasonic Lumix GF2

Áno, novinka s označením GF2 je o takmer pätinu menšia ako bol model GF1, pričom stále výrobca využíva micro 4/3 systém, teda čip s veľkosťou 17,3 x 13 mm a rozlíšením 12,1 Mpx. Malé telo ukrýva aj Venus Engine FHD využitý aj v poslednej novinke GH2 (Panasonic Lumix DMC-GH2: Micro 4/3 s 3D objektívom a Full HD!). Zároveň je o 7% ľahší, čo znamená, že jeho hmotnosť sa ustálila na 280 gramoch, pričom telo je stále zo zliatiny hliníka. Novinkou oproti predchodcovi je aj zabudovaný blesk, ktorý by vraj nemal robiť žiadne problémy ani pri založenom pancake objektíve.

 Panasonic Lumix GF2

Prekvapením je veľmi jemný 3-palcový dotykový displej s rozlíšením 460 tisíc bodov. Výhody dotykáča sú zrejmé (bodové zaostrovanie dotykom, rýchlejšie ovládanie funkcií…), no takéto riešenie so sebou prináša aj určité negatíva. Neustále zapackaný displej, horšia viditeľnosť aj na slnku atď. nie sú pravé dôvody na kúpu. Samozrejmosťou súčasných nielen top fotoaparátov je aj možnosť Full HD videa (1080i), no Panasonic pridáva aj ďalšiu čerešničku – 3D objektív pre natáčanie 3D či 3D fotenie! Novinka sa na trhu objaví až v roku 2011, takže pod vianočný stromček si ju ešte nebudete môcť dopriať. Výrobca nezverejnil ani cenu.

Panasonic Lumix GF2

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.