Reklama

Panasonic Lumix FS33 a FS30: mega zoom a O.I.S.

Števo Porubský

Panasonic nedávno predstavil dva nové kompaktné fotoaparáty s veľkým displejom, širokouhlým objektívom so špičkovým zoomom a Inteligentným automatickým režimom iA.

 

Obe novinky vám ponúknu prakticky to isté. Líšia sa skutočne len v detailoch. Oba majú rozmery približne 10 x 5,6 x 2,7 cm a hmotnosť 162 gramov. Oba kúpite so širokouhlým objektívom (28mm), ktorý je vybavený 8x optickým zoomom. Takúto hodnotu treba vedieť aj skrotiť a tak ich výrobca vybavil známym optickým stabilizátorom MEGA O.I.S. Novinkám nechýba ani možnosť natáčania v HD kvalite (1 280 x 720 px, 30 fps). Nejde teda o Full HD rozlíšenie, ktoré by od noviniek čakal nejeden z nás.

 

Pre dovolenkových fotografov je ako stvorený pokročilý Inteligentný automatický režim iA, ktorý nastaví všetky potrebné hodnoty snímanej scény. Novinky výrobca vybavil aj kvalitným CCD čipom s rozlíšením 14,1 megapixlu a procesorom Venus Engine IV. Vďaka tomu umožňujú snímanie aj pri 6 400 ISO, Nové Lumixy sa pýšia aj vraj extrémne rýchlym zaostrovaním – 0,35s a štartom – do 1 s! Nechýbajú ani funkcie starších modelov ako funkcia Rozpoznávania tvárí, inteligentného výberu scény či rýchleho automatického predostrenia (Quick AF).

 

Z prednej strany sú novinky na nerozoznanie, no keď sa pozriete na druhú stranu, zistíte, že jeden má väčší displej ako ten druhý. Áno. Model DMC-FS33 má väčší (3 palce) a hlavne dotykový LCD displej. Slabší braček získal do vienka klasický 2,7-palcový LCD displej. Inteligentné LCD reagujú na meniace sa svetelné podmienky a automaticky zvyšujú podsvietenie LCD o 40 % (v prípade použitia za jasného dňa). Oba fotoaparáty budú v ponuke v striebornej, čiernej a červenej farbe, pričom model DMC-FS30 kúpite aj vo fialovej alebo modrej farbe.

 

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.