Reklama

Panasonic Lumix DMC-FX70: menší, krajší, lepší

Števo Porubský

Panasonic pred blížiacim sa letom predstavil zaujímavý kompakt s dotykovým displejom, výborným objektívom Leica a 14,1 Mpx snímačom a HD videom. Novinka vás bude lákať nielen malými rozmermi, ale aj žiarivými farbami.

Panasonic Lumix DMC-FX70

Novinka od Lumixu bude disponovať už spomínaným svetlým objektívom Leica DC Vario-Summicron so svetelnosťou len f/2.2, čo je na kompakt veľmi priaznivá hodnota. Objektív ponúkne 5-násobný optický zoom čo je v prepočte na kinofilm 24-135 mm. Druhým lákadlom, už viac marketingovým ako funkčným bude 3-palcový LCD displej s rozlíšením 230 tisíc bodov a dotykovou plochou nad ním. Množstvo funkcií tak budete môcť ovládať práve pomocou neho. Otázne je ako sa bude správať v slnečnom počasí a či na ňom bude vôbec niečo vidieť.

Panasonic Lumix DMC-FX70

Vnútro novinky bude tvoriť takmer bežná klasika: 14,1-megapixlový CMOS snímač s Venus Engine HD II procesorom, Power OIS stabilizačným systémom či inteligentným určením scénického režimu. Novinkou je však funkcia, ktorá dokáže kombinovať rýchlosť uzávierky s najvyšším možným ISO pre dokonalejší záber bez rozmazania a viditeľnej zrnitosti. Ďalšou novinkou je Intelligent Resolution funkcia, ktorá by mala dolaďovať snímky pre jemnejšie (tvár), ale zároveň ostrejšie (makro snímky) detaily. V dnešných kompaktoch už nie je novinkou možnosť natáčania HD videa (1 280 x 720 b.) pri 30 fps, mono zvuku a v AVCHD Lite formáte. Pridanou hodnotou je však automatické zaostrovanie aj počas natáčania videa.

Panasonic Lumix DMC-FX70 color

Panasonic Lumix DMC-FX70,resp. DMC-FX75 (americký trh) bude k dispozícii počas leta za zatiaľ nezverejnenú cenu.

 

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.