Reklama

Panasonic Lumix DMC-FS22: tenký kompakt s dotykovým displejom

Števo Porubský

Panasonic predstavil pomerne jednoduchý kompakt, ktorý sa hodí na dovolenku. Je osadený 16,1 Mpx čipom, LEICA objektívom a na zadnej strane vás prekvapí veľký dotykový displej bez jediného tlačidla. S matným povrchom by ovládanie nemuselo byť až tak zlé.

 Panasonic Lumix DMC-FS22

Panasonic síce už dávnejšie predstavil novinku s označením FS22, no za rozumnú cenu ponúka zaujímavú výbavu, ktorá nesklame žiadneho začiatočníka, dovolenkára. Nový model vychádza z radu FS, v ktorom sme pred vyše rokom videli dva modely FS30 a FS33 (Panasonic Lumix FS33 a FS30: mega zoom a O.I.S.). Tie sú však o triedu vyššie a rovnako aj za vyššiu cenu. Novinka má menšie telo – 95,2 x 56,3 x 19,4 mm s hmotnosťou len 126 gramov. Výrobca do malého tela osadil objektív LEICA DC VARIO-ELMAR začínajúci na 28 mm so 4-násobným optickým zoomom a MEGA O.I.S. stabilizátorom. Za objektívom je ukrytý maličký 1/2,33” CCD čip s rozlíšením 16,1 Mpx a procesorom Venus Engine VI s technológiou Inteligentného rozlíšenia, vraj pre krajšie výsledky.

Panasonic Lumix DMC-FS22

Zaujímavý je veľký dotykový displej s uhlopriečkou 3 palce a rozlíšením však len 230 tisíc pixlov. Pomocou neho sa však bude ovládať všetky funkcie, vrátane možnosti Touch Auto Focus (AF), Touch Zoom, Touch Shutter a Intelligent Scene Selector. Ako používateľ už nemusíte hľadať to správne tlačidlo, no stačí sa dotknúť displeja. V režime iA sa nemusíte starať o nič, o všetko sa postará fotoaparát. Cez dotykový displej je možné aj jednoduchšie prehliadať fotografie či videá. Zaujímavé sú aj dotykové funkcie ako Beauty Retouch, Esthetic či Makeup na dodatočnú úpravu fotografií. Video samozrejme nechýba, no je „len“ v HD rozlíšení, ale zato je v progresívnom režime pri 24 fps a stereo zvuku. Dostatok miesta si zabezpečíte SDXC kartou, ktoré novinka podporuje. V novinke však nenájdete HDMI rozhranie, takže videá či fotografie si pozriete len na počítači alebo TV s čítačkou kariet. Zamrzí aj slabá, len 660 mAh Li-Ion batéria, ktorá by podľa výrobcu mala zvládnuť 240 fotografií, no o videu sa nevyjadril. Cena novinky by sa mala pohybovať okolo 180 €.

Panasonic Lumix DMC-FS22

Foto: Panasonic

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.