Reklama

Panasonic Lumix DMC-FP2 a DMC-FP1: dizajn a farby

Roman Calík

Panasonic predstavil nové ploché a tenké fotoaparáty DMC-FP2 a DMC-FP1 so 4x optickým zoomom, inteligentným automatickým režimom iA a rozlíšením 14,1 Mpx (FP2) a 12,1 Mpx (FP1), ktoré by mali zaujať najmä žiarivými farbami a futuristickým dizajnom.

Najnovšie kompaktné fotoaparáty určené hlavne pre mladých ľudí Panasonic Lumix DMC-FP2 a DMC-FP1 s novým ultratenkým objektívom so zapuzdrenou optikou, na prvý pohľad zaujmú štíhlym profilom a posuvným krytom objektívu s elegantnou povrchovou úpravou s vláknitou štruktúrou. O kvalitu záberov aj pri úplných začiatočníkoch sa stará inteligentný automatický režim iA, ktorý nastaví všetky funkcie podľa momentálnych podmienok. Fotografie si prezriete na 2,7 palcovom LCD paneli. Ten dokáže reagovať na meniace sa svetelné podmienky a automaticky zvyšuje podsvietenie LCD aj o 40 %, v prípade použitia vonku za jasného dňa.

LSI Venus Engine IV

Telá fotoapatárov sú vyrobené zo zliatín hliníka, pričom ponúkajú širokú paletu farebných variácií. Dostupné budú totiž prevedenia v striebornej, čiernej, červenej, šedej, oranžovej, modrej, svetloružovej a zelenej farbe. Viac ako farba fotoaprátu je však dôležité jeho vnútro. Tu je dobré vedieť, že oba modely DMC-FP2 a DMC-FP1 sú vybavené objektívom Lumix DC (35 – 140 mm) so 4x optickým zoomom. Nechýba procesor LSI Venus Engine IV so súbežným spracovaním obrazových signálov (multitasking), vďaka ktorému sa dosahuje veľmi rýchla odozva. Procesor podporuje aj režim vysokej citlivsti, ktorý umožňuje snímať s nastavením až po úroveň ISO 6400, aj keď neverím, že takéto ISO v tomto fotoaparáte využijete. 

Panasonic Lumix DMC-FP1

Už známa funkcia optickej stabilizácie MEGA O.I.S. potláča účinky chvenia rúk a inteligentné riadenie citlivosti ISO chráni pred rozostrením záberov, ktoré vznikajú pri snímaní pohybujúcich sa objektov. O zaostrenie tvárí osôb a o vhodné expozičné parametre sa stará funkcia detekcie tvárí. Neželaný fenomén červených očí je korigovaný digitálne a ak je to potrebné, automaticky sa aktivuje aj funkcia kompenzácie protisvetla. Systém rýchleho predostrenia „Quick AF“ umožňuje, aby fotoaparát udržiaval zaostrenie na snímaný objekt bez toho, aby bolo potrebné stlačiť spúšť do polovice, čím sa minimalizuje čas potrebný na automatické zaostrovanie.

Panasonic Lumix DMC-FP1

Panasonic Lumix DMC-FP1

 

Pamäťovky SDXC

Nové fotoaparáty Lumix dokážu vytvárat snímky s pomerom strán 16:9 a vysokým rozlíšením FULL HD, ktoré sú vhodné na prezentáciu na širokouhlých HD a FULL HD paneloch. Novinkou je schopnosť snímať video vo vysokom rozlíšení (HD) vo formáte 720p Motion JPEG. Videonahrávky si možno prezerať prostredníctvom PC, alebo ich pomocou priloženého softvéru PHOTOfunSTUDIO prenášať na stránku YouTube. Najčastejšie využívané funkcie a nastavenia, ako sú napríklad funkcia stabilizácie O.I.S., sekvenčné snímanie alebo citlivosť ISO, sa dajú rýchlo a ľahko ovládať pomocou funkcie rýchleho nastavenia (Quick Setting), bez potreby vstupovania do menu. Oba modely ponúkajú okrem konvenčných pamäťových SD/SDHC kariet aj podporu SD formátu ďalšej generácie so zväčšenou kapacitou s označením SDXC (SD eXtended Capacity). Informácie o dostupnosti fotoaprátov na Slovensku ani ich ceny zatiaľ nie sú známe.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.