Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Panasonic Lumix BGH1 - miniatúrna kamera na univerzálne využitie

Panasonic Lumix BGH1 - miniatúrna kamera na univerzálne využitie
Zdroj | Panasonic
Michal Spiegel
Panasonic Lumix BGH1 - miniatúrna kamera na univerzálne využitie
Zdroj | Panasonic
Zdroj | Panasonic

Panasonic Lumix prináša na trh inovatívnu kameru, ktorá sa ideálne hodí na streamovanie videí, no ponúka všestranné využitie.

Kamera je založená na štandarde Micro Four Thirds, čo znamená, že umožňuje využiť rôzne vymeniteľné objektívy, ktoré tento štandard podporujú.

Panasonic Lumix BGH1 ponúka 10,2 Mpx Live MOS snímač s technológiou Dual Native ISO a Venus Engine. Vďaka týmto technológiám je šum minimalizovaný a maximálna citlivosť obrazu je ISO 51 200.

Pozrite si

Panasonic LUMIX S5 – 24 Mpx full-frame s 4K videom v malom tele

Maximálna kvalita videa je 4K Ultra HD pri 60 fps alebo 50 fps. Nechýba tiež technológia VFR, ktorá umožňuje natáčanie zrýchlených alebo spomalených záberov – maximálne spomalenie je 2,5-násobné pri 4K Ultra HD alebo 10-násobné pri Full HD (240 fps).

Medzi ďalšie výhody patrí zabudovaný autofókus, ktorý navyše využíva umelú inteligenciu, ktorá dokáže automaticky detekovať rýchlo pohybujúce sa objekty či ľudí.

Kamera ponúka jednoduchú inštaláciu na statív či lietajúci dron a taktiež ju môžete prepojiť s viacerými kamerami súčasne pre natáčanie z rôznych uhlov.

Kamera je vyrobená z hliníkovej a horčíkovej zliatiny, takže je aj odolná. Okrem USB 3.1 Type-C je model vybavený portami 3G-SDI a HDMI Type-A. Nechýbajú dva sloty pre SD kartu a tiež 3,5 mm konektor pre mikrofóny. Samozrejmosťou je podpora pre Bluetooth a Wi-Fi prenášanie obsahu.

Zdroj | Panasonic
Pozrite si

Panasonic LUMIX G100 je vraj stvorený pre vlogerov a selfie maniakov

Pokiaľ vás kamerka Panasonic Lumix BGH1 zaujala, pripravte si 2 000 dolárov. Toľko bude stáť, keď sa začne predávať v decembri 2020.

Cena nie je najmenšia, no ide skôr o profesionálnu kameru, ktorá vsadila na malé rozmery a univerzálnosť príslušenstva, ktoré môžete ku kamere pripojiť alebo ku ktorým môžete kameru pripojiť od gimbalov cez drony až po autá a statívy.