Reklama

Panasonic HDC-SDX1: najľahšia Full HD kamera

Števo Porubský

Panasonic po včerajšej prvej spotrebiteľskej 3D Full HD kamere (Panasonic HDC-SDT750: prvá 3D kamera pre každého!) predstavil svoje ďalšie prvenstvo – najľahšiu Full HD kameru. Nechýba jej širokouhlý objektív, veľký zoom či možnosť využitia ako web kamery.

 Panasonic HDC-SDX1

Panasonic sa po 3D kamere blysol ďalšou svetovou novinkou. Model SDX1 je podľa výrobcu najľahšou Full HD videokamerou na svete, pričom jej hmotnosť je 185 gramov. Na dosiahnutie takejto hmotnosti výrobca použil ultraľahké materiály, no nezabudol na dostatočnú výbavu. Tá zahŕňa okrem iného aj novú stabilizáciu obrazu HYBRID O.I.S., ktorá by mala byť ešte kvalitnejšia ako súčasná POWER O.I.S. najmä pri zoomovaní. Práve zoom je ďalšou novinkou v modeli SDX1, ktorý nesie názov Intelligent Zoom a disponuje 23-násobným priblížením.

Panasonic HDC-SDX1

Do tretice všetko dobré a tak ja to asi aj v tomto modeli. Treťou novinkou je možnosť využitia kamery ako web kamery. Vďaka podpore programu Skype je možné uskutočňovať videohovory pomocou pripojenia kamery k počítaču. Zároveň je možné videá z kamery nahrávať priamo na YouTube alebo Facebook. Aj preto je video nahrávané do MP4 formátu. Samozrejmosťou kamery je aj Face Recognition, Intelligent Scene Selector, Face Detection či Intelligent Contrast Control pre dokonalejšie nahrávanie videa. Novinka sa dostane do predaja v priebehu septembra za cenu 500 USD čo je približne 400 €.

Panasonic HDC-SDX1

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.