Reklama

Panasonic HDC-SDT750: prvá 3D kamera pre každého!

Števo Porubský

Panasonic valí jeden produkt za druhým, pričom okrem množstva foťákov predstavil aj viacero videokamier. Tou naj je určite prvá 3D kamera pre bežných spotrebiteľov na svete. Už to nie je veľká a ťažká profesionálna kamera (Panasonic 3D videokamera: prvá plne integrovaná 3D kamera s FullHD), ale skladná a prenosná Full HD kamerka do brašne.

 Panasonic HDC-SDT750 

Novinka vychádza z modelového radu 700, ktorý bol predstavený začiatkom tohto roka (Panasonic HDC-HS700: 240 GB, 35 mm objektív a 3MOS FullHD pre náročných). Z toho  môžeme usúdiť, že základ je pre prvú 3D „spotrebiteľskú“ kameru veľmi podarený. Veď v súčasnom letnom čísle BCMOBIL & TECHBOX bol model SD700 (Panasonic HDC-SD700: 50p Full HD kamera neukryla nič!) ocenený titulom „víťaz testu“. Ako teda funguje nová 3D kamera? Ide prakticky o bežnú Full HD videokameru, ktorú výrobca vybavil pokročilejším softvérom a hlavne výmenným 3D objektívom, ktorý má dve samostatné šošovky. Nahrávanie funguje v dvojitom režime, pričom kamera spracováva obraz s rozlíšením 960 x 1 080 b. z jednej aj z druhej šošovky a následne ho spája do 3D obrazu, ktorý si však môžete pozrieť len na kompatibilných TV, najlepšie vraj značky Panasonic Viera. O presnejších parametroch a dátových tokov sa výrobca nezmieňuje. No aj napriek tomu určite využijete slot pre SDXC pamäťové karty (zatiaľ do 64 GB). Ku kamere je dodávaný aj PC softvér na kompletné spracovanie 3D videa na vašom PC.

 Panasonic HDC-SDT750

Model SDT750 tak dostal do vienka výborný 3MOC čip s celkovým rozlíšením 7,59 Mpx, prepracovaný Crytal Engine PRO procesor a samozrejme kvalitnú optickú sústavu. Tá nesie meno Leica Dicomar, ponúka 35-420 mm rozsah (12x zoom) pri svetelnosti f/1,5 až f/2,8 (46 mm a f/3,6 pri nasadenom 3D objektíve). Obraz stojí teda za to. Samozrejmosťou je pre náš región aj natáčanie v progresívnom Full HD pri 50 fps a AVCHD formáte. Samozrejmosťou je obrovské množstvo funkcií ako nočný režim, auto + manuálne zaostrovanie, kruhové ovládanie pri objektíve, iAuto režim, detekcia tváre, korekcia protisvetla, 12 režimov vrátane Av, Tv, cine color, videomomentka, Pre REC, Dolby Digital (5.1ch surround/ 2ch), nastavenie AGC a hĺbok, veterný filter, tlmič mikrofónu, konektory: 3,5 AV, mikrofón, miniUSB, miniHDMI, LED svetlo, xenónový blesk, MF pomocník, časozberný režim, i.kontrast, telemakro, rýchle zapnutie, samospúšť (10s)… Ak ste ich všetky prečítali a prehltli tak vedzte, že táto špičková mašinka bude stáť okolo 1 400 USD, teda okolo 1 120 €. Na našom trhu možno o čosi viac.   

Panasonic HDC-SDT750

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.