Reklama

Panasonic HDC-HS700: 240 GB, 35 mm objektív a 3MOS FullHD pre náročných

Roman Calík

Ak uvažujete nad videokamerou, nemali by ste prehliadnuť nové kamery od Panasonicu. Trojica modelov HDC-SD700, HDC-TM700 a HDC-HS700 bude patriť k najvybavenejším na trhu a ponúkne okrem iného i režim progresívneho snímnia 1080p či širokouhlý 35 mm objektív LEICA.

Panasonic HDC-TM700

                                         Panasonic HDC-TM700

Podobne ako pri nových videokamerách Canon LEGRIA HF S21, aj Panasonic ponúka trojicu takmer identických FullHD kamier, líšiacich sa najmä veľkosťou pamäte pre záznam videa. Zatiaľ čo model Panasonic HDC-SD700 umožňuje nahrávanie videa na SDXC/SDHC/SD pamäťové karty, model HDC-TM700 k nim pridáva i 32 GB flash pamäť. Najviac dát uložíte do modelu Panasonic HDC-HS700, ktorý ponúkne až 240 GB harddisk, taktiež s možnosťou nahrávania na pamäťové karty. Ak sa vám pamäť zaplní, automaticky kamera nahráva na kartu a naopak. Čím však nové 700-ky pútajú pozornosť? Predovšetkým je to širokouhlý objektív LEICA DICOMAR s ohniskom od 35 mm a 12-násobným optickým zoomom. S ním ľahšie zachytíte rozsiahle krajinné scenérie t.j. panoramatické snímky či väčšie skupiny ľudí. Pri snímaní sú využité tri MOS snímače a rozhodne by ste nemali prehliadnuť nový režim snímania v progresívnom formáte 1080p (1080/50p), ktorý prenáša približne dvojnásobok informácií ako snímanie vo formáte 1080i. Vďaka tejto vychytávke by ste mohli ľahko vytvoriť čisté zábery bez „duchov“ a mihotania.

Gyrosenzory na palube

V nových kamerách nájdete aj procesor Crystal Engine Pro, ktorý pomáha snímať jasnejšie a ostrejšie dynamické snímky. Pozitívom môže byť aj vylepšená stabilizácia obrazu POWER O.I.S. Tá na detekciu chvenia rúk využíva gyrosenzory, čím koriguje optickú os a eliminuje rozostrenie. Dokonca je k dispozícii aj nová technológia veterného filtra vetra, ktorá automaticky zistí a potlačí hluk vetra a zachová tak prirodzené zvuky so živou atmosférou. Hmm, žeby videá na nemenovaných serveroch dosiahli konečne vyššiu úroveň kvality zvuku? Ak ste si zvykli, resp. už ste počuli o funkcii rozpoznania tvárí vo fotoaparátoch, vedzte že si túto „fjučuru“ užijete aj v 700-ke. Funkcia automaticky nájde zaregistrované tváre a vhodne optimalizuje zaostrenie a expozičné parametre. Väčšinu funkcií môžete ovládať cez dotykový 3-palcový displej.

Panasonic HDC-HS700

Panasonic HDC-HS700

Časozberný záznam

Že neviete čo to znamená? Funkcia časozberného záznamu umožňuje zaznamenávať podobné jedinečné scény s pomalými dejmi. Nastavením intervalu snímania na 1 sekundu, 10 sekúnd, 30 sekúnd, minútu či 2 minúty je potom možné prehrať dlhý záznam v zredukovanom časovom intervale. Napríklad, ak zaznamenávate západ slnka s nastavením časového intervalu 1 sekundy, 10-minútový záznam sa potom dá prehrať približne za 10 sekúnd. Už vás napadlo, ako funkciu využiť? Tak potom si počkajte na apríl, kedy sa kamery dostanú do predaja.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.