Reklama
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.
  • #TV
  • 4 min.
  • 8.1.2019

Panasonic GZ2000 - dokonalý televízor pre milovníka filmov?

Panasonic GZ2000 - dokonalý televízor pre milovníka filmov?
Zdroj | Panasonic
Števo Porubský
Panasonic GZ2000 - dokonalý televízor pre milovníka filmov?
Zdroj | Panasonic
Zdroj | Panasonic

Panasonic počas výstavy CES 2019 predstavuje svetu svoj najnovší počin v oblasti OLED TV. V novej sérii GZ prichádza model GZ2000 s množstvom vylepšení a unikátností. Výrobca tvrdí, že má najvyladenejší OLED displej.

Panasonic nemusí byť ďaleko od pravdy. Nový OLED panel Panasonic šperkoval s hollywoodskym koloristom Stefanom Sonnenfeldom, zakladateľom Company 3. V Hollywoode ho vraj prezývajú filmový da Vinci.

Na ladení displeja kategórie Professional Edition sa ale podieľali aj špičkoví technici. Vylepšenia sa vraj dotkli prakticky všetkých parametrov, ktoré majú podstatný vplyv na obrazovú kvalitu – jas a kontrast. Výsledkom má byť vyšší dynamický rozsah. Displej má aj certifikáciu THX.

Zdroj | Panasonic

Panasonic GZ2000 má byť jedným z prvých televízorov (podporujú ho aj QLED od Samsungu), ktorý podporuje testovacie vzorce Calman PatternGen v softvéri Portrait Display CalMAN s funkciou AutoCal. K dispozícii je aj podpora kalibračného nastavenia Imaging Science Foundation (ISF).

Displej podporuje HDR, HDR10, HDR10+, ale aj Dolby Vision, čím sa stáva prvým na svete podporujúcim oba najnovšie štandardy, či HLG a HLG Photo. To sa zíde hlavne pre nové aparáty S1 a S1R taktiež od Panasonicu.

Toto všetko podporuje nový obrazový procesor HCX PRO. Ten zaisťuje bleskurýchlu analýzu farieb, kontrastu aj jasu v rozlíšení 4K UHD, optimalizuje všetky hodnoty a má výrazne vylepšovať obraz. Medzi ďalšie výhody patrí rýchla práca s LUT tabuľkou. Vďaka tomu je GZ2000 doteraz najlepším televízorom Panasonic, čo sa týka farebnej presnosti pri všetkých úrovniach jasu.

Zdroj | Panasonic

Lahôdkou bude aj zvuková stránka nového modelu, ktorú zabezpečuje 5 reproduktorov s celkovým výkonom 140 W. V spodnej časti má totiž zabudovaný soundbar s podporou Dolby Atmos. Dva reproduktory v systéme aj reálne mieria nahor. Audio systém si zobral na starosť Technics, ktorý Panasonic vlastní. Pri vývoji vraj využili špičkovú technológiu Technics JENO Engine. 

GZ2000 je najlepším televízorom, aký sme kedy vyrobili. Zásluhu na tom má nový OLED displej triedy Professional Edition, najvýkonnejší obrazový procesor v histórii a vynikajúci zvuk s technológiou Dolby Atmos ladený odborníkmi značky Technics,“ povedal Yasushi Murayama, šéf európskej televíznej divízie spoločnosti Panasonic.

Zdroj | Panasonic

Novinkou v modelu GZ2000 je vynovené prostredie My Home Screen 4.0. To si majiteľ môže upraviť podľa vlastných predstáv. Zmeniť možno úvodnú obrazovku, zjednodušený bol prístup k živému vysielaniu aj internetovým službám. K dispozícii sú skratky ku konkrétnemu obsahu, pripojeným zariadeniam alebo k službám typu Netflix, Amazon či YouTube. Na úvodnú obrazovku je možné pridávať aj obľúbené televízne stanice.

Samozrejmosťou je aj podpora Amazon Alexa či Google Assistant. O podpore Apple HomeKit a AirPlay 2 ale výrobca mlčí. Poteší ale prítomnosť HDMI 2.1 portov, no novinka má len jeden USB 3.0 port a dva USB 2.0 porty. Napríklad USB-C port chýba.

Cenu výrobca nezverejnil. Novinka má byť dostupná od zhruba leta tohto roku, v predaji bude v 55 a 65-palcovej verzii.

Zdroj | Panasonic

 

 

Zdroj