Reklama

Panasonic DMC-FX90: Kompakt s Wi-Fi a rýchlymi reakciami

Marek Šimunek

Panasonic na svojich fotoaparátoch neustále pracuje a popri fotoaparátoch pre náročnejších nezabúda ani na kompaktné fotoaparáty pre široké masy. Jedným z jeho nových výtvorov je Panasonic DMC-FX90, ktorý okrem vysokorýchlostného CCD snímača s maximálnym rozlíšením 12,1 Mpx ponúkne aj integrované Wi-Fi pre rýchly prístup k online službe Panasonicu nazvanej LUMIX CLUB.

Panasonic DMC-FZ90

Nový Panasonic DMC-FX90 je kompaktným fotoaparátom, ktorý v malom tele ponúkne rýchly CCD snímač s rozlíšením 12,1 Mpx spolu s 5 násobným optickým priblížením a 24 mm F2.5 objektívom LEICA DC VARIO-SUMMARIT. Obdobne ako pri ultrazoom fotoaparáte Panasonic DMC-FM150, o ktorom sme si už písali si aj v prípade tohto malého kompaktu užijete FullHD video pri 60 fps. Na ovládanie poslúži 3,0″ dotykový displej, ktorý okrem možnosti prístupu k nastaveniam umožní okamžité nastavenie zaostrenia na určitý bod zobrazený vo vašom hľadáčiku, alebo rýchly prístup k niektorým nastaveniam fotoaparátu, ktoré si môžete sami navoliť.

Panasonic DMC-FZ90

Rýchle reakcie celého fotoaparátu nie len pri fotografovaní a natáčaní videa ale aj pri spustení celého systému, ovládaní niektorých funkcií a bleskové zaostrenie umožní integrácia najnovšieho systému Panasonic Venus Engine. Ak nepatríte k milovníkom množstva nastavení alebo ste len začiatočníkom, FX90 bude vaším verným pomocníkom. Stačí použiť inteligentný Auto režim, ktorý automaticky podľa aktuálnych podmienok nastaví všetky potrebné parametre a vám už postačí iba stlačiť spúšť. Jednoduchosť ovládania celého fotoaparátu uľahčí automatické nastavenie ISO, detekcia tváre, detekcia pohybu osôb a množstvo doplnkových funkcií a vy si môžete byť istí, že budete so svojimi výtvormi spokojný. Samostatnou kapitolou v prípade Panasonicu FX90 je integrované Wi-Fi, ktoré spolu zo službou LUMIX CLUB umožní takmer okamžité zdielanie vašich fotografií s priateľmi pomocou sociálnych sietí Facebook, Picasa, Flickr alebo YouTube, prípadne môžete využiť samostatnú aplikáciu LUMIX Link, ktorá je dostupná pre smartfóny s operačným systémom Google Android alebo Apple iOS. Služba LUMIX CLUB by mala byť dostupná od 5-teho septembra, avšak informácia o cene a dostupnosti Panasonicu DMC-FX90 a služby LUMIX CLUB zatiaľ nie sú známe.

Panasonic DMC-FZ90

Foto: Panasonic

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.