Reklama

Panasonic 3D si to mieri aj na Slovensko!

Roman Calík

Za veľkou mlákou sa začal predávať set na domáce vyžívanie sa v najnovšom audiovizuálnom trende. Set bude za zvýhodnenú cenu obsahovať 3D plazmu, aktívne 3D okuliare a Blu-ray prehrávač schopný prehrávať 3D filmy.

Ešte toho nie je veľa, čo sa dá pozerať v plnohodnotnom 3D. Pár diskov s demo nahrávkami možno dostanete od výrobcu. Na širšiu ponuku celovečerných titulov si však treba počkať. Podľa stále častejšieho premietania 3D filmov v kinách je ale zjavné, že aj tri dé Blu-ray disky budú na pultoch stále častejšie.

Panasonic 3D okuliare

Panasonic 3D set

Panasonic začal predávať svoj set v sieti vybraných elektro obchodov za 2 500 amerických dolárov. Čo za ne dostanete? V prvom rade novú 50-palcovú plazmu Panasonic VIERA TX-P50VT20, ktorá bola ocenená aj ne nedávnom veľtrhu CES v Las Vegas. Veľmi dobre si poradí aj s bežným 2D obsahom, takže „spätná kompatibilita“ nie je problém. V 3D vie vykresliť oba prekrývajúce sa obrazy vo full HD rozlíšení s obnovovacou frekvenciou 60Hz pre každý. O niečo neskôr sa objavia tie isté modely s uhlopriečkami 54, 58 a gigantických 65 palcov. S takou uhlopriečkou to v nejakej tri – štyri metre širokej izbe musí byť zážitok ako v IMAXe.

Panasonic 3D Full HD TX-P65vt20

Panasonic BMP-BDT300

Full HD 3D Blu-ray prehrávač Panasonic DMP-BDT300 je tiež plnohodnotné zariadenie pre klasické DVD a Blu-ray filmy so širokou paletou zvukových štandardov a všetok obsah vie upscalovať na Full HD rozlíšenie 1920 x 1080. Pre ostré a plynulé prehrávanie 3D videa je vybavený čipom UniPhier LSI, ktorý sa stará o veľké množstvo dát potrebného na kvalitné zobrazenie priestorového obrazu.  Ak chcete ušetriť a už vlastníte PlayStation 3, stačí počkať na nový firmware, ktorý umožní prehrávanie 3D Blu-ray.

Panasonic Blu-ray DMP-BDT300

Na Slovensku už v apríli

V cene balíka je aj dvojica aktívnych 3D okuliarov so zaujímavým dizajnom a zdá sa, že aj s dobrou ergonómiou. Ďalšie okuliare si môžete dokúpiť za 149 dolárov za kus. Podarilo sa nám zistiť aj informácie o dostupnosti na slovenskom trhu. Už koncom apríla sa totiž môžete tešiť na plazmový Full HD 3D televízor Panasonic TX-P50VT20 za 2 399 €. Vyšší 65-palcový model TX-P65VT20 sa začne predávať v júli, jeho cena je zatiaľ tajomstvom. Zato cena 3D Full HD Blu-ray prehrávača Panasonic DMP-BDT300 je známa, presne 599 €. Tak čo, poriešite si 3D v obývačke, alebo radšej investujete do desiatok či stovák návštev 3D kina? Ak počítame s cenou vstupenky 8 €, tak môžete do 3D kina chodiť denne takmer celý rok.

Panasonic 3D set

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.