Reklama

Pamätáte si na Polaroidy? Sú oficiálne späť!

Števo Porubský

Polaroid na nedávnej výstave IFA 2011 v Berlíne oficiálne predstavil prvý komerčne dostupný model nástupcu niekdajšieho populárneho analógového Polaroidu s okamžitým vyvolávaním fotografií. Novinka je samozrejme digitálna a o niečo väčšia.

 Polaroid Z340

Možno si ešte pamätáte na začiatok tohto roka, keď na výstave CES 2011 v Las Vegas narobila Lady Gaga poriadny rozruch ohlásením spolupráce so spoločnosťou Polaroid (Lady Gaga ošialila Polaroid a skĺbila minulosť s budúcnosťou!). V tom čase výrobca s Lady Gagou predstavil len akési vízie, k reálnym produktom však mali ešte ďaleko (mám na mysli digitálne fotoaparáty). Na výstave IFA 2011 však bolo možné si vyskúšať po rokoch prvý digitálny Polaroid s okamžitou tlačou fotografií na Zink Zero fotopapier. Ten má veľkosť 3 x 4 palce, samotná fotografia je však menšia. Fotografia je tlačená priamo na fotografický papier bez potreby atramentových kaziet a tak je tlač jednoduchšia a kompaktnejšia. Hoci rozmery a ďalšie parametre nie sú známe, isté je, že novinka má CMOS čip s rozlíšením 14 Mpx. Škoda len, že optický zoom ponúka 4-násobné priblíženie.

 Polaroid Z340

Hľadáčikom je 2,7-palcový LCD displej na vrchnej strane, ktorý je možné vyklopiť pre jednoduchšie snímanie. Rozlíšenie displeja nie je známe. Ovládanie by malo byť pomerne jednoduché vďaka veľkým tlačidlám a vraj prehľadnému menu. Fotografie je v menu pred tlačou možné aj mierne upraviť, ak by vám to nestačilo, môžete si ich preniesť aj do počítača na SDXC pamäťovej karte. Tlač samotnej fotografie je pomerne zdĺhavé – až jedna minúta. Na jedno nabitie Li-Ion batérie by ste mali podľa výrobcu zvládnuť vytlačiť 25 fotografií. Polaroid Z340 bude v predaji ešte pred Vianocami za cenu okolo 300 € s 10 kusmi Zero Zink papiera. Papier ako taký vás potom bude stáť okolo 10 € za 30 kusové balenie. Pomerne vysoká cena za úplne základný kompakt s možnosťou okamžitej tlače fotografií. Svojich priaznivcov si však určite nájde.

 Polaroid Z340

Foto: Polaroid

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.