Reklama

Palm Pixi: mieri na Slovensko

Imrich Maťo

Na stránke distribútora smartfónov Palm, spoločnosti SYNETICS, sa nedávno objavilo ďalšie nové zariadenie. Palm Pixi mieri na Slovensko.

Palm Pixi

Palm Pixi, ako ďalšie zo zariadení amerického producenta s operačným systémom Palm webOS, bol predstavený a na americký trh uvedený ešte na jeseň minulého roka. Pôvodne bol brandovaný operátorom Sprint. Nedávno sa však objavil aj na stránke slovenského distribútora zariadení Palm s poznámkou, že ho môžeme onedlho očakávať aj na Slovensku. Dokonca je na stránke uvedená už aj jeho cena, ktorá by pri uvedení na trh mala byť 474 €. Príchod smartfónu Palm Pixi na Slovensko je teda na spadnutie.

Palm Pixi

Palm Pixi pokračuje v dizajnovom trende, ktorý nastolil aj u nás známy a predávaný smartfón Palm Pré. Na rozdiel od neho však nie je slider, ale má klasickú konštrukciu. Ako vidieť na obrázkoch, neprišiel o QWERTY klávesnicu, zato však má menší, iba 2,63 palcový displej s rozlíšením 320 x 400 bodov. Ten je dotykový a podporuje funkciu multitouch. Kvôli absencii podpory pamäťových kariet sa pri Pixi musíme spoľahnúť na jeho vnútornú 8 GB pamäť. Po stránke dát a konektivity máme k dispozícii HSDPA, Bluetooth aj microUSB, avšak možnosť spojenia s bezdrôtovými Wi-Fi sieťami zostalo len zbožným prianím používateľov. Vo výbave nechýba ani prijímač GPS a multimediálni fajnšmekri majú poruke 2 Mpx fotoaparát s LED diódou, audio/video prehrávač či 3,5 mm jack. Na komunikáciu využijete SMS, MMS, integrovaný IM, ale aj e-maily.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.