Reklama

Padla prvá miliarda stiahnutí Android aplikácií!

Roman Calík

Popularita operačného systému Android narastá neuveriteľným tempom. Užívatelia si obľúbili aj rôzne aplikácie, vďaka ktorým sa rozširujú možnosti Android smartfónov. Stiahnutia dosiahli už prvú miliardu…

Android miliarda

Google môže byť nadšený. Záujem o jeho operačný systém Android rastie rekordným tempom. Aj na Slovensku si môžeme užívať viacero zaujímavých Android smartfónov, kde medzi najobľúbenejšie patria HTC Desire, Sony Ericsson Xperia X10 či Xperia X10 mini a Xperia X10 mini pro. Už čoskoro pribudne i vlajková loď Samsungu – model Galaxy S. Jednou z najväčších výhod otvoreného operačného systému je rozhodne i možnosť inštalácie nových aplikácií, ktoré rozširujú funkčnosť smartfónov.  Pre inštaláciu a vyhľadávanie nových bezplatných či platených (žiaľ na Slovensku platené aplikácie nie sú podporované) aplikácií slúži Android Market. Nájdete v ňom už viac ako 100 tisíc aplikácií a v týchto dňoch padol i rekord v ich sťahovaní.

Android aplikacie
Počet nových aplikácií v Android Markete. Zdroj: AndroidLib

Miliarda stiahnutí

Podľa stránky www.androlib.com totiž už padla prvá miliarda stiahnutí aplikácií. Ak sa pozriete na počítadlo na stránke, ďalšie stovky stiahnutí pribúdajú každou sekundou. Je to skutočne zaujímavé číslo, ktoré svedčí o neuveriteľnej obľúbenosti obchodov s aplikáciami. Samozrejme Android za App Store stále zaostáva, ale doba, kedy počet stiahnutí predbehne aj lídra Apple nemusí byť ďaleko. Veď v súčasnosti v Android Markete pribúda mesačne približne 10 000 nových aplikácií! Zo všetkých dostupných aplikácií je navyše až viac ako 60% bezplatných.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.