Reklama

Ovládanie smart domácnosti cez televízor? Novinky od Toshiby vám to umožnia

Zdroj | Toshiba
Tomáš Šmidák
Zdroj | Toshiba
Zdroj | Toshiba

Technológia a funkcionalita televízorov sa za posledné roky značne posunula. Mnohé z nich sa už dnes radia do kategórie Smart TV a okrem pozerania klasických televíznych kanálov, vám umožnia streamovať cez ne hudbu, filmy, hry či ovládať vašu smart domácnosť.

Nové televízory radu UF3D od značky Toshiba prichádzajú s integrovanou podporou Fire TV. Pomocou hlasového asistenta Alexa, tak budete môcť ovládať takmer celý televízor aj bez použitia ovládača. Navyše si ho môžete spárovať s ostatnými inteligentnými zariadeniami vo vašej domácnosti a ako napr. žiarovkami, reproduktormi, žalúziami a pod.

Samozrejmosťou je aj podpora streamovacích služieb ako Netflix, Disney+, Spotify alebo Prime Video. Vaše zariadenie možno s televízorom prepojiť aj pomocou funkcie AirPlay. Televízory budú dostupné vo veľkostiach 43″/50″/55″/65″, disponovať budú rozlíšením 4K UHD a technológiou HDR.

Obsah pokračuje pod reklamou
Zdroj | Toshiba

Ak patríte medzi konzolových hráčov a preferujete viac televízor ako monitor, nová séria XA9 bude pre vás tým pravým. Televízory budú dostupné v dvoch veľkostiach 55″ a 65″. Výrobca v tomto prípade zvolil OLED panely s rozlíšením 4K UHD, ktorých farby boli špeciálne upravené pre čo najlepšie zobrazenie vašich herných titulov.

K lepšiemu hernému zážitku napomáha aj obnovovacia frekvencia an úrovni 100 Hz a tiež režim nízkej odozvy, ktorý sa po pripojení konzole automaticky zapne. Samotnú konzolu potom môžete pripojiť cez rýchly HDMI 2.1 kábel. Nechýba ani podpora Android TV.

Portfólio značky rozšírili aj nové 4K UHD Frameless televízory, ktoré sú osadené technológiou Quantum Dot. Tá pomáha panelu vykresliť zobrazované farby čo najhodnovernejšie a používajú ju takmer všetky profesionálne televízory a monitory.

Displej podporuje aj technológiu HDR a vďaka minimálnym rámčekom okolo displeja, by mal používateľovi poskytnúť pohlcujúci audiovizuálny zážitok. Ten by mali doplniť aj integrované reproduktory Onkyo s technológiou Dolby Atmos. Dostupné budú vo veľkostiach 43″/50″/55″65″.

Dostupnosť ani cenu noviniek zatiaľ nepoznáme.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.