Reklama

OutRunner je najrýchlejšie bežiaci diaľkovo ovládaný robot

Marek Šimunek

Ďalší šialený nápad, ktorý sa objavil na crowdfundingovej platforme Kickstarter. Tentokrát sa jedná o bežiaceho robota, za ktorým stojí tím Robotics Unlimited. Je to prvý diaľkovo riadený robot, ktorý dokáže bežať až rýchlosťou 32 km/h. Na ovládanie pritom môžete využívať váš smartfón. Pre beh využíva podobný princíp, ako bežiaci človek, aj keď OutRunner, ako sa tento zázračný robot volá, má o pár nôh viac.

OutRunner

Ak sa tento zázrak dostane do produkcie, budú k dispozícii dve verzie. OutRunner Core, ktorý by sa mal v predaji objaviť za 249 USD bude určený viac menej na zábavu. Jeho šesť ramien dokážu robota s hmotnosťou 1,36 kilogramu hnať dopredu rýchlosťou 16 km/h a na jedno nabitie vydrží bežať hodinu.

Ak však budete chcieť to najlepšie budete si musieť pripraviť 799 USD, čo je cena konfigurovateľnej verzie Performance. Tento robot môže mať podľa požiadaviek 6, 8, 10, alebo dokonca 12 ramien, vďaka ktorým si to môže po asfalte, či tráve uháňať rýchlosťou až 32 km/h. Jeho zrýchlenie je tiež vyššie a samozrejme dokáže na jedno nabitie bežať až dve hodiny.

OutRunner

Ak sa vám tento nápad páči, môžete ho podporiť pomocou kampane na platforme Kickstarter. Ak bude kampaň úspešná, prvé bežiace roboty by sa mali objaviť už v priebehu budúceho leta.

Foto: Kickstarter

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.