Reklama

Oura Ring má nového konkurenta, Ring One aktuálne kúpite za polovicu

Zdroj | Muse Wearables
Stanislav Vinc
Zdroj | Muse Wearables
Zdroj | Muse Wearables

Na crowdfundingovom portáli Indiegogo skúša svoje šťastie americká spoločnosť Muse so smart prsteňom Ring One a treba povedať, že aktuálne veľmi úspešne.

Na výrobu zariadenia vyzbierala v čase písania tohto článku už viac ako 2 160 %, pravdepodobne aj vďaka lákavým zľavám.

Obsah pokračuje pod reklamou

Synonymom pre smart prsteň sa v posledných rokoch stal Oura Ring od fínskej spoločnosti Oura Health, ktorá po desiatich rokoch pôsobenia má na trhu už tretiu generáciu svojho prsteňa a zároveň aj špeciálnu edíciu vyrobenú z 18-karátového zlata, ktorú spoluvytvorila v spolupráci s módnou značkou Gucci.

Novo-konkurenčný Ring One si pre zaujatie nadšencov technológií zatiaľ vystačí aj bez takejto exkluzívnej spolupráce. Zaujímavý dizajn ponúkne aj sám a hoci pôsobí mohutnejšie než Oura, obhájiť si to vie zaujímavými parametrami a pre tých, ktorí sú ochotní kúpiť si mačku vo vreci, aj nižšou cenou.

Zdroj | Muse Wearables

Ring One dokáže ako smart prsteň merať tep srdca, saturáciu krvi kyslíkom, úroveň kardiorespiračnej kondície (VO2 max), teplotu pokožky previazanú so sledovaním ženského cyklu a odhadovanou predikciou a vôbec po prvýkrát v smart prsteni aj meranie krvného tlaku. Meranie týchto parametrov, samozrejme okrem dňa, môže pokračovať aj v noci, a tak používateľovi ponúknuť aj podrobnú analýzu jeho spánku.

Za pozornosť pri tomto prsteni, oproti konkurencii, stojí jeho otočný mechanizmus, ktorý slúži na rýchlu aktiváciu športového režimu či zapnutie bezkontaktných platieb prostredníctvom NFC (Stipe). Tento protokol dokonca bude možné vďaka podpore špecifikácie Digital Key 2.0 využiť aj na odomykanie elektromobilov Tesla.

Zdroj | Muse Wearables

Špeciálnu pozornosť Muse venoval aj nabíjaciemu puzdru, ktorého súčasťou je LED indikátor nabitia a ktoré má výdrž prsteňa predĺžiť „až na jeden mesiac“. Samotný prsteň má pri 24/7 monitorovaní uvedených metrík vydržať zhruba 7 dní.

Na papieri vyzerá Ring One ako veľmi silná konkurencia pre Oura Ring, ktorý sa svojou cenou začínajúcou na 329 € doťahuje na smart hodinky. Ring One nebude mať od tejto cenovky ďaleko, vo voľnom predaji bude stáť 282 €, avšak v rámci crowdfundingovej kampane si je ho možné predobjednať so zľavou 42 % za 163 €. K dispozícii je napokon aj špeciálna 18-karátová verzia za cenu od 566 €.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.