Reklama

Otvorí OnePlus Open srdcia používateľov?

Zdroj | OnePlus
Richard Pliešovský
Zdroj | OnePlus
Zdroj | OnePlus

To, že OnePlus Open bude kopírovať dizajn s Oppo Find N3 bolo známe už dlhší čas. Napriek tomu je tu jeden podstatný rozdiel. OnePlus Open bude dostupný na celom svete, zatiaľ čo Oppo Find N3 ostane je exkluzívne pre čínsky trh.

Prvý skladací smartfón od OnePlus mal pre chvíľou premiéru, takže už oficiálne vieme, na čo sa môžu používatelia tešiť.

Obsah pokračuje pod reklamou

Skladačka má 7,82″ vnútorný a 6,31″ vrchný displej. Hlavný displej má panel LTPO3 OLED s 2 484 x 1 116 px rozlíšením, Dolby Vision, 10 až 120 Hz obnovovaciu frekvenciu a jas do 2 800 nitov (špičkovo), resp. typicky 1 400. Vrchný LTPO3 OLED displej v ničom nezaostáva, má 10-bit farieb, Dolby Vision, obnovovaciu frekvenciu 120 Hz a maximálny jas do 2 800 nitov. Povrch chráni Ceramic Guard.

Novinku poháňa 4 nm Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 for OnePlus Open spárovaný so 16 GB RAM a 512 GB internou pamäťou. Beží na Androide 13 s nadstavbou OxygenOS 13.2.

Pozrite si

Kráľ strednej triedy sa vrátil vo veľkom štýle, privítajte OnePlus Nord 3

Smartfón má celkom slušnú fotozostavu. Výrobca sa pri dizajne fotoaparátu spojil so švédskym Hasselblad, ako tomu bolo aj v minulosti. Je vybavený 48 Mpx hlavným fotoaparátom (snímač Sony LYTIA-T808), 48 Mpx ultraširokouhlým objektívom a 64 Mpx teleobjektívom na zadnej strane s 20 Mpx vnútornou selfie kamerou a 32 Mpx vonkajšou.

Mechanizmus pántu je podobný tomu, aký používa Oppo Find N3. OnePlus urobil ďalšie vylepšenia, aby bol ľahší a odolnejší. OnePlus tvrdí, že zvládne 1 000 000 ohybov, čo je päťkrát viac ako Galaxy Z Fold5! Používa o 30 % menej komponentov na zníženie zložitosti a je tiež o 37 % menší. OnePlus navyše použil viac ľahkých zliatin a titánu na zníženie celkovej hmotnosti, čo zahŕňa použitie podpornej vrstvy z uhlíkových vlákien pre displej.

Mobil podporuje multitaksing na obdobnej úrovni ako konkurenti (Samsung, Google). Keď otvoríte jednu aplikáciu a potom potiahnite ďalšiu nahor z panela úloh na ktorúkoľvek stranu displeja, Open ju zobrazí na rozdelenej obrazovke. Môžete to urobiť až s tromi aplikáciami i keď displej dokáže zobraziť iba dve naraz.

OnePlus Open je hrubý 5,8 mm a má 245 g. Batéria je vybavená kapacitou 4 805 mAh, ktorá sa má úplne nabiť za 42 minút (80 W káblové nabíjanie). V Európe všk bude dostupné len 67 W. Poteší zvýšená odolnosť voči vode a pádom.

Novinka príde na trh štyroch farbách – čiernej, zelenej, zlatej a červenej. Predávať sa bude za 1 699 dolárov v kapacite 512 GB a 16 GB RAM. Zdá sa to veľa, ale treba si uvedomiť, že Samsung Galaxy Z Fold5, či Google Pixel Fold sú ešte drahšie. Predávať sa začne na budúci mesiac.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.