Reklama

Otec Rubikovej kocky na Honest Conf.2013

Patrik Kimijan

Naša obľúbená konferencia síce tak trochu dospela a presťahovala sa z Trnavy bližšie k veľkému svetu, no našťastie jej sympatický neformálny duch sa sťahuje do bratislavskej Starej tržnice spolu s poctivým organizačným dream teamom. O prvom ročníku Honest Conference sme sa porozprávali s Paľom Kyselicom.

Honest Conf.

Takto pred rokom som sa s Blaženou a Peťom rozprával o Unicampe, dnes pripravujete Honest Conf. Čo sa zmenilo?
Minulý rok sme všetci skončili vysokú školu v Trnave, nemalo zmysel pokračovať s Unicampom, ktorý vznikol ako študentská konfera. Ďalším problémom bolo dostať spíkrov do Trnavy, pre tých najzaujímavejších je už aj Bratislava malá. Navyše sme sa chceli posunúť z lokálnej na stredoeurópsku úroveň, preto smerebrandovali, zmenili miesto a vznikla Honest Conference.

Honest Conf. 2013
Paľo Kyselica, jeden z organizátorov Honest Conf.

Ten unikátny neformálny koncept z Unicampu  zostáva?
Neformálne veci určite zostávajú, zachovávame si aj to, že nadštandardne prihliadame na študentov, len sa trochu otočí pomer účastníkov. Unicamp bol organizovaný tak, že študentov tam bola vždy väčšina. Na Honest Conf. máme pre nich vyhradených 50 lístkov, zvyšných 300 je k dispozícii pre návštevníkov z iných cieľových skupín. Chceme, aby študenti na našej konferencii boli, no radi by sme ich čo najviac premiešali s ľuďmi z praxe.

Na Unicampe vždy prebiehali prednášky súbežne v dvoch sekciách, bude takto pokračovať aj Honest Conf.?
Nie, toto sa mení. Bude iba jedna sekcia rozdelená do troch blokov, v každom vystúpia traja spíkri. Dve prednášky budú polhodinové a vrcholom každého bloku bude 45-minútová keynote lecture jedného z troch hlavných spíkrov.

Honest Conf. 2013
Venetia Pristaviec, creative director z AirBnB

A tými sú?
Vynálezca Rubikovej kocky, Venetia Pristavec, creative director z AirBnB a Karyn Campbell z Collaborative Fund. Celkovo budeme mať deväť spíkrov, okrem svetových to budú aj zaujímavé osobnosti z regiónu V4, zo Slovákov bude na konferencii prednášať hudobný skladateľ Peter Breiner.

Pravdupovediac netušil som, že vynálezca Rubikovej kocky ešte žije…
To nám vraví každý, ale žije a sme veľmi radi, že sa nám ho podarilo dotiahnuť. Na Rubika sme mali tip už vlani, chceli sme ho mať na miniUnicampe na Pohode, to ale nevyšlo, lebo mal vtedy trojdňovú narodeninovú party. Keď už sme ho ale kontaktovali, tak sme si povedali, že na Honest ho musíme dostať, aj keby sme mali preňho ísť bicyklom. Vedeli sme, že Rubik je zaujímavé meno, ktoré pritiahne ľudí, no neskôr sme zistili, že sa venuje dizajnu, architektúre, v Budapešti má štúdio, kde sa zaoberá okrem iného aj vymýšľaním hlavolamov. Vyštudoval však architektúru a tú slávnu kocku vymyslel ako učebnú pomôcku pre žiakov architektúry.

Honest Conf. 2013
Ernö Rubik, vynálezca Rubikovej kocky

Ty si ju niekedy zložil?
U babky som mal takú, čo mala farby nalepené, tak som poprelepoval 🙂

Bude mať Honest Conf. rovnaký legendary catering, ako mával Unicamp?
Toto sme tento rok pimpli ešte trochu viac, ako všetky tie veci, čo nás na ostatných konferách serú a chceme ich urobiť inak a lepšie. Catering bude tento rok riešený veľkým gastro stanom, kde budú priamo na mieste jedlo pripravovať bratislavské reštaurácie, ktoré máme radi a o ktorých si myslíme, že robia jedlo dobre a poctivo. Budeme tam mať grilované ryby, domáce burgre a bagety, cestoviny, vegetariánske wrapy, polievky, podpecníky, palacinky. Okrem tohto všetkého budeme mať koláče od našej peknej a šikovnej spolužiačky Lucie, ktorá je mimochodom ex-Miss Sympatia.  Ďalšie koláče budú od chránenej dielne Zrnko, budú poctivé limonády a samozrejme aj ovocie a mrkva. Čiže jesť bude čo celý deň, zdravo a chutne.

Afterka?
Afterparty bude hneď po skončení konferencie v Kontakte na Ventúrskej, pre účastníkov Honest Conf. samozrejme zadarmo. Hrať budú Sendreiovci, ktorí okrem afterky zahrajú aj live unplugged podmaz k obedu, nech to nie je len nudné jedenie. Kontakt bude počas afterky normálne otvorený aj pre verejnosť, ľudia sa budú mocť prísť pozrieť na Sendreiovcov a stretnúť tu budú môcť aj niektorých spíkrov.

Honest Conf. 2013
Peter Breiner, hudobný skladateľ, dirigent a klavírny virtóz.

Na ktorého zo spíkrov sa najviac tešíš ty?
Veľmi sa teším na Rubika, ale aj na spíkerky Venetiu, Karyn a Emily, tie sú veľmi pohľadné, a tak myslím, že ich prednášky si viac pozriem, ako vypočujem 🙂

Honest Conf. 2013 sa uskutoční v sobotu 21. septembra v bratislavskej Starej tržnici, lístky kúpite na tixy.sk.

@kimijan
Foto: Peter Bača, Gulnara Samoilova, HonestConf.com

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.