Reklama

Originálnych 360° videí spoločnosti Sygic Travel je už viac ako 1 300

Zdroj | Sygic
Imrich Maťo
Zdroj | Sygic
Zdroj | Sygic

Spoločnosť Sygic Travel ponúka vo svojom webovom plánovači a mobilných aplikáciách už viac ako 1 300 cestovných videí v 360°.

Zdroj | Sygic

Vďaka databáze sa môžete ocitnúť v teplovzdušnom balóne nad chrámom Bakong v Kambodži, šoférujúc rikšu cez indický trh alebo jazdiac na ťave v blízkosti pyramíd v Gize.

Videá sú dielom Sygic Travelera Michala Gálika, ktorý počas natáčania cestoval niekoľko mesiacov. V súčasnosti sa chystá navštíviť Paríž, Londýn a Amsterdam. Neskôr v tomto roku navštívi aj Spojené štáty americké.

Michal Gálik strávil celkom 140 dní cestovaním po svete a natáčaním 360° videí z viac ako 500 miest v 22 krajinách.

Zdroj | Sygic

Vždy nájdem najlepšie miesto pre kameru, začnem natáčať a potom odídem a niekde sa skryjem. Existujú však aj videá, na ktorých ma ľudia môžu vidieť, napríklad v Hongkongskej Peak Tram alebo na lodi v Kambodži.

Musel som byť veľmi opatrný s kamerou pri natáčaní indického festivalu Holi, kde na seba ľudia hádžu farebný prášok. Ale to nebolo nič v porovnaní so tým, keď bola kamera so šiestimi šošovkami ukradnutá opicou,“ hovorí Michal, opisujúc svoje dobrodružstvo.

Najväčšia databáza 360° videí doteraz obsahuje viac ako 1 300 videí z rôznych miest a destinácií po celom svete, ako napríklad Barcelona, Dubaj, Bangkok, Kuala Lumpur, Singapur a iné. Mnohé ďalšie budú pribúdať ešte v priebehu tohto roka.

Panoramatická technológia GoPro Omni využíva šesť synchronizovaných kamier na snímanie 3D videa. Jednotlivé 2D videá sa zlúčia v postprodukcii a vytvárajú 360° videá. Sygic Travel sprístupnila všetky videá na YouTube, ale hlavne aj vo svojich aplikáciách pre systém Android a iOS.

Zdroj | Sygic

V aplikácii Sygic Travel môžu ľudia sledovať 360° videá z miest, ktoré si pridali do svojich výletov a sú označené symbolom 3D Play. Najlepším spôsobom ako si vychutnať videá je použiť headset pre virtuálnu realitu.

Sú kompatibilné so slúchadlami Samsung Gear VR a Google Cardboard V1 a V2 spolu s aplikáciou Sygic Travel VR,“ hovorí generálny riaditeľ spoločnosti Sygic Travel Lukáš Nevosád.

Videá sú k dispozícii aj vo webovom plánovači Sygic Travel, ale iba v prehliadači Google Chrome. Jediné, čo musíte urobiť, je napísať „360“ do vyhľadávacieho poľa a kliknúť na tlačidlo „360° obsah“. Uvidíte všetky miesta na celom svete, pre ktoré je k dispozícii virtuálna realita.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.