Reklama

Origin EON17-S: Herný notebook alebo server?

Dominik Fúsek

Herný notebook. Zariadenie, ktoré mnohých fascinuje svojím ohromným výkonom, iní ho zatracujú kvôli smiešnej výdrži batérie a neakceptovateľnej hmotnosti. Poslednou, skôr štýlovou novinkou v tejto oblasti bol luxusný ASUS (Asus Lamborghini VX7 je diabolsky rýchly), EON17-S od spoločnosti Origin ale ide ešte ďalej. Aspoň čo sa týka extrémneho hardvéru.

Origin EON17-S

A ten je skutočne špičkový. Do 3,9-kilogramového tela so 17-palcovým Full HD (nie však 3D) displejom výrobca integroval veľmi zaujímavé súčiastky. Odhliadnime od toho, že si notebook môžete nakonfigurovať a pozrime sa na to najlepšie, čo výrobca ponúka. Vrcholovým procesorom je Intel Core i7-2920XM, ktorého štyri jadrá sú štandardne taktované na 2,5 GHz, v prípade potreby vďaka Turbo Boost 2.0 až 3,5 GHz. To sa ale americkej spoločnosti zdalo stále málo a tak bude notebook už v továrenských nastaveniach pretaktovaný na 4,5 GHz! Som zvedavý, ako výrobca vyriešil chladenie.

Origin EON17-S

Možno až zbytočne veľká je operačná pamäť, ktorá sa pohybuje až po hranicu 32 GB typu DDR3 1 333 MHz, resp. polovicu pri 1 600 MHz. Pritom podľa špecifikácií procesora by malo byť maximom 8 GB. Nešetrilo sa ani na grafickej karte – NVIDIA GeForce GTX485M má 2 GB vlastnej pamäte. Čo sa týka úložiska, k dispozícií budete mať dvojicu 480 GB SSD diskov. Dáta z nich môžete zálohovať aj prostredníctvom Blu-ray napaľovačky. Ak sa pýtate na výdrž batérie, zrejme nepatríte do cieľovej skupiny tohto laptopu. Výrobca ju ani nespomína, čomu sa nemožno čudovať. V zariadeniach tohto typu slúži akumulátor len na čas prenesenia z jedného miesta na druhé, veď kto by túto „opachu“ používal na cestách. Hoci cena základnej verzie začína „už“ na 1 200 €, vrcholová bude atakovať hodnotu menšieho osobného automobilu. Mimochodom, len samotný procesor stojí viac než 1 000 dolárov.

Vlastnosti produktu

  • špičkový hardvér
  • veľký Full HD monitor
  • SSD a Blu-ray
  • vysoké rozmery a hmotnosť
  • cena

 

 

 

 

 

Origin EON17-S

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.