Reklama

Orava LE-630: malá Full HD LED TV za prijateľnú cenu

Števo Porubský

Orava patrila kedysi medzi top výrobcov na Slovensku ešte v časoch komunizmu. Po čase však skrachovala a prevzalo ju nové a nové vedenie. Tento proces sa myslím opakoval niekoľko krát, až nakoniec ostalo to terajšie, ktoré pôvodnú značku ponechalo a stále vyrába, resp. skladá čiernu elektroniku.

 

 Orava logo

 

Medzi posledné novinky oravskej spoločnosti s čínskymi dielmi patrí prvá LCD TV s LED podsvietením. Model LE-630 má uhlopriečku síce len 24 palcov, no so svojím Full HD rozlíšením a bohatými možnosťami pripojenia patrí aj papierovo medzi favoritov na trhu. A to sa týka aj ceny. Širokouhlý LCD panel s pomerom strán 16:9  ponúka dostatočnú svietivosť 550 cd/m2, no nikde u výrobcu som nenašiel kontrastný pomer. Vraj je ale vysoký. Rovnako bezčíselná je aj odozva. Tá je zas podľa výrobcu nízka. Pomerne nízka je aj hmotnosť – 5,3 kg, pričom rozmery sú 576 x 404 x 155 mm so stojanom.

 Orava LE-630

Nová telka Orava LE-630 s uhlopriečkou nepresahujúcou veľký počítačový monitor okrem HDMI, VGA a SCART konektorov ponúka aj USB port pre pripojenie ďalších periférií. Práve toto je rozdiel oproti konkurentom, ktorým poväčšine USB chýba. Samozrejmosťou súčasných televízií je aj zabudovaný DVB-T tuner pre príjem terestriálneho digitálneho vysielania. Výkon stereo reproduktorov po 2,5 W neoslní, aspoň že výrobca pridal 3,5 mm audio výstup. Menu novinky je samozrejme v slovenčine. Na trhu model LE-630 nájdete za cenu okolo 250 €, čo je vzhľadom na výbavu jedna z najnižších aj medzi nadnárodnými velikánmi.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.