Reklama

Orange Y-Games priniesol napínavé zápasy a výlet do sveta Game of Thrones

Zdroj | yzone.sk
PR článok
Zdroj | yzone.sk
Zdroj | yzone.sk

Vladimír Furdík (Night King) prezradil na Orange Y-Games 2019 informácie zo zákulisia Game of Thrones vrátane svojej verzie konca seriálu.

Zdroj | yzone.sk

Mrazivo-horúca atmosféra ovládla minulý víkend bratislavskú refinery gallery vďaka dvom jedinečným podujatiam – Orange Y-Games 2019 & VÚB Y-Con 2019. Viac ako 100 hodín programu, stovky hráčov, 3 pódia, 3 dni zábavy, viac ako 40 slovenských a českých hostí, množstvo herných zón, niekoľko výnimočných partnerov a jeden špeciálny hosť – Vladimír Furdík (Night King zo seriálu Game of Thrones), prilákali tisícky divákov na toto víkendové podujatie.

Zdroj | yzone.sk

Prvý deň Orange Y-Games patril odborným prednáškam z oblasti informačných technológií určených pre študentov stredných škôl Bratislavského samosprávneho kraja. BSK Tech Day študentov nielen poučil, ale aj zabavil. Návštevníci si vyskúšali stage diving v stánku VÚB banky, otestovali novú hru Days Gone na PS4 a nové herné PC zostavy “Majstrovstvá SR v elektronických športoch” od Lynx. V Omen by HP zóne si návštevníci okrem hrania mohli oddýchnuť pri sledovaní turnajových zápasov.

Zdroj | yzone.sk

Sobotu ovládla cosplay súťaže VÚB Y-Con a príchod špeciálneho hosťa Vladimíra Furdíka, známeho zo seriálu Game of Thrones, kde stvárnil obávaného Night Kinga. V mini besede s V.I.P. fanúšikmi prezradil detaily z natáčania seriálu a následne sa pridal do poroty cosplay súťaže. 16 skvelých súťažných čísiel zamotalo hlavy medzinárodným porotcom, ktorí následne vybrali tých najlepších. Prvé miesto si odniesla Lady Lunaria s cosplay Wizard z hry Granada Espada.

Zdroj | yzone.sk

Špeciálnu cenu Vladimíra Furdíka získala Minami za cosplay Arye Stark z Game of Thrones. Okrem cosplay súťaže bol programovo veľmi zaujímavý workshop profesionálnych hráčov Styka a Zera, ktorí sa úspešne presadili v zahraničnom e-sportovom biznise.

Zdroj | yzone.sk

Okrem toho si diváci na podujatí mohli užiť prítomnosť známych osobnosti slovenského a českého internetu ako Dev1, DeeThane, Mozilla, Donato, Žolík a iní. Nechýbal ani Selassie v Legion by Lenovo zóne, kde si zároveň mohli diváci vyskúšať najnovšie herné notebooky Lenovo Legion Y740. Festivalovú sobotu uzavrelo finále hry FIFA 19, kde si prvé miesto vybojoval FKT_Seron.

Zdroj | yzone.sk

Posledný deň sa na podujatí niesol v duchu Game of Thrones a turnajových finále. Už od skorého rána prúdili do refinery gallery stovky fanúšikov Hry o Tróny na autogramiádu a verejnú besedu s Vladimírom Furdíkom. Populárny moderátor Sajfa si pripravil na hviezdu Game of Thrones zaujímavé otázky a spolu s publikom sa dozvedel zákulisné informácie nielen o tomto svetovom seriáli.

Vladimír Furdík sa rozrozprával aj o svojej kariére kaskadéra v roznych hollywoodskych veľkofilmoch, pripravovaných projektov, no vyjadril aj svoju spokojnosť resp. nespokojnosť s poslednou sériou Game of Thrones. Nakoniec odhalil aj svoj vysnívaný koniec Hry o tróny. Celú besedu si môžete zo záznamu pozrieť na Facebooku Y-Games Slovakia.

Zdroj | yzone.sk

Nedeľa po mrazivom rozhovore pokračovala s finálovými zápasmi jednotlivých hier. CS:GO turnaj ovládol tím Make money not friends. Víťazov všetkých hier si môžete pozrieť na konci článku. Okrem toho si diváci mohli v Orange stánku zahrať mini turnaj v Clash Royale, ktorému šéfovali youtuberi Mishkin a Fifqo.

Orange Y-Games a VÚB Y-Con sú úspešne za nami a opäť raz potvrdili rastúci záujem slovenských a českých divákov o esport, cosplay a pop kultúru. Už teraz sa môžete tešiť na najbližšie podujatie Orange Majstrovstvá Slovenskej republiky v elektronických športoch, ktoré sa uskutoční v októbri 2019 v refinery gallery Bratislava.

Viac info o pripravovanom festivale Orange majstrovstvá Slovenska v elektronických športoch 2019 nájdete na facebookovej udalosti.

Kompletné výsledky turnaja a cosplay súťaže:

Counter Strike: Global Offensive:

1. miesto – Make money not friends
2. miesto – Defeaters
3. miesto – xDDD

PUBG:

1. miesto – VIKU*VI
2. miesto – Necroraisers
3. miesto – Rowdy

League of Legends:

1. miesto – Dlažobné kocky
2. miesto – Fenix Sense
3. miesto – Thanos car

Hearthstone:

1. miesto – Vlčák 77
2. miesto – HiImJoZo
3. miesto – Aomegane

FIFA 19 (PS4):

1. miesto – FKT_Seron
2. miesto – RealDanek
3. miesto – Exors_dalas94

NHL 19 (PS4):

1. miesto – PRCO-54
2. miesto – Maverick´s
3. miesto – Domin

Cosplay súťaž:

1. miesto – Lady Lunaria (Wizard – Granado Espada)
2. miesto – Abik-Chan (Ardyn Izunia – Final Fantasy XV)
3. miesto – Iuka-Chan (Kaname Madoka – Mahou Shoujo Madoka Magica)

Cena diváka – EMZET (Predátor)
Špeciálna cena Vladimíra Furdíka (Night King) – Minami (Arya Stark – Game of Thrones)
Figurama cena – Iuka-Chan (Kaname Madoka – Mahou Shoujo Madoka Magica)

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.