Reklama
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Orange vymenil paušály, novinky Flex a Max ponúknu viac

Orange vymenil paušály, novinky Flex a Max ponúknu viac
Roman Calík
Orange vymenil paušály, novinky Flex a Max ponúknu viac

Orange dnes predstavil úplne nové paušály Flex a Max. Kompletne nahrádzajú doteraz existujúce Ideálne paušály Sova, Delfín, Kengura a Panter. Výhodou je, že ponúknu viac za rovnaké ceny, navyše na ne môžete prejsť aj z existujúcich paušálov s viazanosťou.

Orange sa od dnes zmenil. Stačí si kliknúť na stránku operátora a ihneď zistíte, že je niečo iné. Je kompletne nová, a to nielen grafikou, ale i ponukou.

Operátor si uvedomuje, že hlas už nie je tou najdôležitejšou službou, ktorú od operátora požadujete. Výrazný nárast patrí dátam, ale aj službám, ktoré dokáže využívať celá domácnosť.

Svoje služby bude Orange prezentovať v kontexte každodenných potrieb, a tak sa stretnete so službami pre Rodinu, Zábavu, Domov, ale aj Starostlivosť či Na cestách. Výber by mal byť pre vás jednoduchší.

Najdôležitejšou zmenou však prešli paušály. Od dnes si môžete vybrať z ponuky paušálov Flex a Max, ktoré by sa vám mali lepšie prispôsobiť.

Zdroj | Orange (Peter Frolo)

„Aj keď dátové služby sú jednoznačným trendom, stále existujú zákazníci, ktorým na mobilných dátach nezáleží a v paušále by privítali iné, pre nich užitočnejšie služby,“ povedala Zuzana Nemečková, riaditeľka obchodného úseku Orangeu.

Podľa operátora práve pre týchto zákazníkov sú určené nové paušály Flex. Naopak, pre zákazníkov, ktorí sa nechcú v ničom obmedzovať a záleží im na tom, aby mohli byť čo najviac on-line, operátor prináša dátovo zamerané paušály Max.

Paušály Flex

Nové paušály Flex by mali zaujať najmä ľudí, ktorí radi telefonujú, posielajú SMS či MMS správy a len sporadicky zavítajú na internetové stránky, skôr pre jednoduché informácie.

Vybrať si môžete medzi trojicou paušálov Flex, a to Flex 10 €, Flex 15 € a Flex 25 €. Každý z paušálov ponúkne nekonečné volania v Orangei, pričom Flex 10 € na 3 čísla, Flex 15 € na 5 čísel al Flex 25 € na všetky čísla Orangeu.

Každý z paušálov má „kredit“, ktorý môžete počas mesiaca minúť na telefonovanie do akejkoľvek siete na Slovensku, či odosielanie SMS a MMS správ.

V podstate sa dá povedať, že podľa názvu paušálu máte aj hodnotu predplatného, avšak Flex 25 € má namiesto 25 € predplatného k dispozícii iba 15 €. Minúta hovoru je pri paušáloch Flex účtovaná sadzbou 10 centov a odoslanie správy sadzbou 6 centov.

Zaujímavosťou paušálov Flex je, že obsahujú neobmedzené dáta. Tie sú však dostupné v rámci paušálov iba s pomalou rýchlosťou 64 kbit/s, prípadne 128 kbit/s (Flex 25 €).

Na to, aby ste si pozreli počasie či jednoduché web stránky, aj keď s dlhším časom načítania, vám síce rýchlosti postačia a potešia aj ľudí, ktorí občas nechtiac zablúdia na internet.

V skutočnosti sú však dáta s takouto rýchlosťou pre väčšinu ľudí nepoužiteľné. Preto ak chcete využiť rýchlosti dát v 3G/4G sieti operátora, priplatíte si za každých 100 MB celé 1 € navyše aktiváciou balíčka.

Výhodu majú študenti, totiž držitelia kariet ISIC, ITIC a EURO<26 k Flex 10 € a Flex 15 € získajú 500 MB dát v plných rýchlostiach.

 

Špeciálnou položkou nových paušálov sú benefity k paušálu. Môžete si totiž dobiť 1 alebo 2 Prima čísla kreditom 2 €.

V prípade Flex 25 € môžete založiť aj skupinu Navzájom zadarmo. A ak si chcete zobrať akciový telefón, získate na neho zľavu od 40 do 125 € plus zľavu za vernosť, ktorá môže byť maximálne 25 €, ak ste v Orangei viac ako 10 rokov.

Paušály Max

Tak toto je už iná káva, najmä ak chcete dáta. Paušály Max využijú radi určite tí, ktorí predtým mali najmä paušály Panter (tu je najväčšia podobnosť noviniek) resp. noví zákazníci.

Sú pre tých, ktorí chcú naplno dátovať a nechcú priveľmi kontrolovať kam a kedy telefonujú či posielajú správy. Na výber je štvorica paušálov Max 30 €, Max 40 €, Max 65 € a Max 100 €.

Všetky paušály Max umožnia neobmedzené telefonovanie do všetkých sietí na Slovensku a ponúknu aj od 100 minút po neobmedzené volanie aj do zahraničia.

Neobmedzené SMS a MMS správy získate od paušálu Max 40 €, ktoré môžete využívať okrem SR aj do EÚ.

Od paušálu Max 65 € sú dokonca MMS a SMS správy k dispozícii s možnosťou odosielania do celého sveta.

Novinkou je, že prichádzajúce hovory v roamingu EÚ sú k dispozícii už k paušálu s mesačným poplatkom 30 €, t.j. Max 30 €, kde máte k dispozícii 50 minút.

Vyššie paušály Max 65 € a 100 € už ponúknu aj odchádzajúce minúty v EÚ, no stratili sa odchádzajúce hovory z celého sveta, ktoré ponúkali paušály Panter.

Spomínali sme, že paušály Max sú už na tom s dátami lepšie. Pri najdostupnejšom dostanete 500 MB dát, no od Max 40 € sa môžete tešiť na veľké množstvá, a to 5 GB, 10 GB a 15 GB dát.

Dokonca nechýba ani možnosť využívať dáta v roamingu, samozrejme pri paušáloch Max 65 € a Max 100 €. Zatiaľ stále len v stovkách MB dát.

Pozitívnou novinkou všetkých Max paušálov je bezplatná služba Zdieľam svoje dáta, za ktorú bolo nutné doteraz priplácať. Môžete sa tak o svoje dáta podeliť s ďalším číslom v Orangei, alebo ich využívať vo vašom ďalšom zariadení.

A samozrejme, zostali aj dotácie na telefóny, resp. skôr smartfóny. Orange sa totiž pochválil, že už 85% všetkých predaných zariadení tvoria smartfóny. A k paušálom Max ani neodporúčame kúpu bežného telefónu, kde by ste dáta využili?

Zľavu na telefón získate od 150 € pre Max 30 € do 350 € pre Max 65 €, pričom aj tu je možnosť získať ďalší bonus do 25 € za vernosť.

Tí najnáročnejší sa však môžu dostať na zľavy 600 € s paušálom Max 100 €, kde si kúpite vlajkové lode skutočne za minimálnu sumu.

Existuje aj možnosť vybrať si paušály s 15 mesačnou viazanosťou bez telefónu. V takom prípade k paušálom Flex získate 5% zľavu z mesačného poplatku a 100 SMS/MMS navyše, a k paušálom Max taktiež 5% zľavu z mesačného poplatku a 1 000 MB dát navyše.

I keď ide o kompletnú zmenu ponuky paušálov, tých zmien v porovnaní so zvieracími paušálmi veľa nie je. Vítame však väčší počet bonusových služieb k paušálom a prehľadnejšiu ponuku paušálov Flex a Max.