Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Orange Travel Data Daily: 2 MB v roamingu za 2 €!

Orange Travel Data Daily: 2 MB v roamingu za 2 €!
Števo Porubský
Orange Travel Data Daily: 2 MB v roamingu za 2 €!

Orange na kongrese MWC 2010 v Barcelone predstavil zaujímavý dátový roamingový balíček s krátkou platnosťou – 1 deň. Zapaltíte zaň 2,00 € a získate 2 MB voľných dát na surfovanie. V ponuke slovenského Orangeu ho nájdete pod názvom Ahoj Dáta 2 MB.

 Orange logo

Poviete si, že 2 MB sú extrémne málo, no vzhľadom na dátové nároky e-mailových klientov a súčasných prehliadačov to na deň zbežného prezretia dôležitých informácií postačuje. Orange síce hovorí o tom, že do 2 MB dokážete napratať niekoľko tisíc správ v sieti Twitter/Facebook, alebo 80-100 e-mailov (bez príloh), 80-100 webových stránok (bez obrázkov) či 15-20 fotografií. Neviem si síce predstaviť tieto fotografie či tisícky správ cez sociálne siete, no dajme tomu. Otázny je aj účtovačí interval po prekročení uvedených 2 MB. Za každý prečerpaný MB nad balík zaplatíte 1,99 €, či to však bude 1 kB alebo 10 kB, to operátor zatiaľ neuviedol.  

LEN V SIETI ORANGE

Veľmi dôležitým detailom je to, že službu môžete využívať len v krajinách, kde pôsobí pomarančový operátor. Medzi tieto krajiny patrí Veľká Británia, Španielsko, Francúzsko, Švajčiarsko, Rakúsko, Luxembursko, Belgicko, Poľsko, Rumunsko, Moldavsko a u nás pre zahraničných klientov Orangeu. Vo Francúzsku bude čoskoro dostupný aj 10 MB balíček za 5,00 €, ktorý by sa mal ujať medzi majiteľmi smartfónov. Viac informácií, ktoré by mal operátor priebežne aktualizovať, sa dozviete na web stránke samotnej služby. Konkurenciou Orangeu aj naďalej ostáva medzinárodný roaming O2 s cenou 2,00 € za 1 MB v ktorejkoľvek sieti v EÚ s 10 kB účtovacím intervalom.