Reklama

Orange Šrotovné: za staré mobilné telefóny až 200 €?

Števo Porubský

Operátor Orange začal včera zaujímavú akciu v podobe šrotovného na mobilné telefóny. Za svoj starý mobil môžete získať až 200 €! Nápad sa cení, ale aký bude výsledok? Hoci na portáli Techbox.sk netestujeme produkty či služby, nedalo mi to a šrotovné som si cez web operátora vyskúšal na vlastnej koži.

 Orange Šrotovné

„Pod názvom Šrotovné prináša Orange ďalšiu unikátnu službu, ktorou chce pomôcť životnému prostrediu,“ znie veta z tlačovej správy. Toto musím oceniť. Zbaviť sa starého, nevyužívaného telefónu cez operátora a tým pomáhať životnému prostrediu je vo svete známa služba. Orange sa však rozhodol, že vám, zákazníkom, bude za staré telefóny aj platiť. A to až do 200 €! Cez web stránku operátora tak stačí vyplniť základné informácie o vašom starom telefóne a dozviete sa jeho „zostatkovú“ hodnotu, za ktorú ho Orange od vás bez problémov odkúpi. V prípade, že nemáte prístup na internet stačí zájsť do predajne, kde telefón ohodnotia podľa daných kritérií samotní predajcovia. Ak váš mobilný telefón spĺňa základné kritériá a súhlasíte s navrhnutou výkupnou cenou, môžete ho odovzdať na ktoromkoľvek predajnom mieste Orangeu s nabitou batériou a na váš zákaznícky účet bude pripísaná finančná protihodnota. Peniaze, ktoré získate za výkup mobilu môžete vraj využiť na nákup nového telefónu, zaplatenie faktúry alebo ich venovať na environmentálne projekty.

 Orange Šrotovné

Krutá prax        

Cez spomínaný web som sa teda rozhodol „zbaviť“ sa niekoľkých mojich telefónov. Prvým je Apple iPhone 3GS 32 GB, ktorý stojí v predajni Orangeu cca 720 € (neakciová cena). Podľa prvého pokusu by som za tento drahý telefón dostal 0,00 €! Druhý pokus bol lepší, no 148,56 € je vcelku smiešna suma. Tak som pokračoval s kedysi extrémne drahou Nokiou 8800 Carbon Arte, ktorá v súčasnosti stojí okolo 600 €. Výsledok Šrotovného? 16,09 €! V zberni drahých kovov by som dostal niekoľkonásobne viac. A čo môj staručký, ale stále plne funkčný Sony Ericsson M600i? 7,10 €. Škoda. Radšej ho niekomu darujem. Takto by som mohol pokračovať s drahšími, lacnejšími, novšími či staršími telefónmi, no stále by bol výsledok viac ako neprijateľný. Telefón, za ktorý by som dostal sľubovaných maximálne 200 € som nenašiel. Dokonca ani jediný model Vertu by Orange nekúpil za viac ako 100 €. Výsledok? Veľká škoda. S takýmito podmienkami len ťažko nájde operátor zákazníkov, ktorí telefón predajú práve jemu. Ako som ale v úvode písal, nápad oceňujem, no viac nič. A nie som sám…  

 Orange Šrotovné

Zahodenie telefónu bezplatne

Na web stránke operátora je zároveň aj zoznam predajní, kde svoj starý telefón môžete „zahodiť“ a operátor sa postará o jeho ekologické zneškodnenie. Odovzdať takéto telefóny môžete v mestách Bratislava (Prievozská 6/A, Nám. SNP 12), Banská Bystrica (Nám. SNP 17), Košice (Nerudova 9), Martin (Ul. 29. Augusta), Prešov (Hlavná 46) a Prievidza (Gustáva Švéniho 10/H). Funkčný mobil, ktorý však už nemá výkupnú hodnotu, môžete odovzdať pri kúpe nového mobilu v ktorejkoľvek z predajní Orangeu.

 

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.