Reklama

Orange rozširuje pokrytie 4G. Už je v 13 mestách

Roman Calík

Orange dnes spustil LTE v desiatke miest. Celkovo už pokrýva 13 miest na Slovensku, čo je približne 25% populácie Slovenska. Ktoré mestá pribudli?

Orange 4G

Do mapy pokrytia 4G od Orangeu od dnes popri Banskej Bystrici, Bratislave a Košiciach pribudlo pokrytie celého územia týchto miest: Komárno, Martin, Nitra, Piešťany, Poprad, Prešov, Trenčín, Trnava, Zvolen a Žilina. Orange tak pokrýva s LTE (4G) už 13 miest, čo je približne 25% populácie Slovenska. Do konca roka by mal byť 4G internet celkovo v 24 mestách, takže pokrývanie Slovenska pokračuje naplno ďalej. Ak ste v pokrytí 4G, na rýchle surfovanie vám stačí 4G smartfón, ktorý operátor podporuje a taktiež funkčná SIM kartu pre 4G. 4G totiž Orange ponúka pre všetky dátové balíky i paušály s dátami vrátane predplatených kariet bez príplatku.

POZRITE SI: Orange spustil LTE

Orange 4G

Orange sa však pochválil, že okrem budovania 4G siete sa zameriava aj na ďalšie rozširovanie svojej 3G siete, a to najmä vďaka technológii UMTS 900. Tá umožňuje rýchlosti do 21 Mbit/s aj pre vidiecke oblasti. Operátor tak dokáže pokryť rýchlym internetom aj miesta, kde zatiaľ nie je dostupná 4G sieť. V tomto roku Orange takto priniesol rýchle mobilné pripojenie na internet do 102 slovenských obcí a do konca roka vraj ešte pribudnú ďalšie lokality.

Foto: TECHBOX, Orange

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.