Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Orange rozdáva prístup k 5G sieti zadarmo

Orange rozdáva prístup k 5G sieti zadarmo
Richard Pliešovský
Orange rozdáva prístup k 5G sieti zadarmo

Na to, že je piatok, máme pre vás veľmi dobrú správu, najmä ak patríte k zákazníkom Orange. Operátor pripravil pre svojich zákazníkov veľký darček. O čo ide?

Orange poskytne prístup k vysokorýchlostnej 5G sieti všetkým svojim zákazníkom! Čo musíte splniť, od kedy to bude reálne a aký musíte mať paušál?

Orange už nejakú tú dobu postupne rozširuje moderné 5G pokrytie. Teraz prišiel bod zlomu a konečne môže náš oranžový operátor zverejniť skvelú správu. Spoločnosť totiž už od 21. októbra 2022 bezplatne a automaticky umožní prístup k rýchlej 5G sieti pre všetkým zákazníkov s paušálmi Go Safe.

Obsah pokračuje pod reklamou

Na využitie vysokorýchlostnej 5G siete vám bude od tohto dátumu stačiť vlastniť zariadenie podporujúce 5G a nachádzať sa v pokrytí. Spoločnosť aktuálne pokrýva 5G signálom 6,6 % populácie Slovenska, čo sa môže zdať málo, no do konca roka plánuje toto pokrytie rozšíriť až na 20 %, a to je už oveľa zaujímavejšie číslo.

Podstatná otázka znie: Kto bude mať prístup k 5G? Prístup získajú všetci zákazníci s akýmkoľvek paušálom Go Safe, čo znamená Mini, Small, Light, Basic, Optimal, Extra, Premium, Yoxo, Data Basic a Data Optimal. Ako možno viete, najvyšší paušál Go Safe Exclusive obsahoval prístup do 5G siete už predtým.

Najvýhodnejší dátový balík Extra dáta s mesačným poplatkom 5 eur, ktorého súčasťou bol 5G prístup doteraz, ostáva naďalej v ponuke a vy si ho môžete aktivovať v prípade, že potrebujete v rámci mesiaca viac voľných dát.

Orange tak nasleduje konkurenciu (Telekom, O2, 4ka), ktorá ponúkala prístup k 5G sieti bez poplatku od začiatku.