Reklama

Orange prináša prístup k miliónom skladieb „za babku“

Drahomír Piok

Včera večer slávnostne prezentoval Orange novú službu MusicJet, ktorá prináša prístup k 1,5 miliónu skladieb od šiestich najväčších vydavateľstiev. Dostupnosť skladieb zabezpečí aplikácia, ktorá funguje na operačných systémoch Windows a mobilných veriách Android a Symbian. iOS a Mac OS X príde na rad už o niekoľko týždňov.

MusicJet

Hudba z „obláčikov“

Vďaka spolupráci vydavateľstiev Opus, Supraphon, SONY, BMG, Warner Music, Universal a EMI mohla vzniknúť ojedinelá služba MusicJet s kapacitou 1,5 milióna skladieb. Veľkým plusom je, že do tejto služby sa môžu postupne zaraďovať aj malé vydavateľstvá alebo jednotlivý umelci. Databáza skladieb môže byť tak stále obohacovaná a neustále aktuálna. Program či aplikáciu s prístupom k hudbe môžete využívať na platformách Windows, Android 2.0 a vyššie alebo Symbian. Operačné systém Mac OS X a iOS budú podporované v najbližších týždňoch. MusicJet bude zatiaľ dostupná len pre zákazníkov Orange alebo FunFón v dvoch rôznych programoch.

MusicJet

Za paušálny poplatok alebo zdarma

Verzia MusicJet Lite bude poskytovať plný prístup k všetkým skladbám, no len na počítači, ktorý musí byť samozrejme pripojený k internetu. Nevýhodou neplatenej verzie je prerušovanie skladieb reklamou, obmedzenie maximálneho množstva prehrávania jednej piesne a nefunkčnosť aplikácie na telefóne. Ak budete ochotný za túto službu zaplatiť získate program MusicJet Premium. Poplatky sú v rozdelené do dvoch rôznych verzií. Ak máte aktivovaný niektorý z balíkov internetu v mobile dostanete zvýhodnený paušálny poplatok 3,90 €. Pokiaľ nevyužívate služby internetu zaplatíte mesačný poplatok 6,90 €. Pri tomto programe nemáte akékoľvek obmedzenia pri prehrávaní skladieb, ich sťahovania do telefónu a tvorbe offline playlistov, ktoré ale môžu obsahovať maximálne 1 000 piesní. Pri vytvorení vášho zoznamu skladieb už nemusíte dané piesne znova streamovať z internetu, uložené sú priamo v telefóne. Ak si svoj playlist vytvoríte doma na PC automaticky sa môže synchronizovať aj do vášho smartfónu. Navyše dostanete k službe aj 1 GB dát. Aplikácia funguje aj v prípade výpadku spojenia, no vyžaduje prihlásiť sa a skontrolovať stav úhrady minimálne raz za 45 dní.

MusicJet

Menej pirátstva?

Všetky piesne MusicJet sú nahrané vo formáte Ogg Vorbis. Ich kvalita prehrávania závisí od spojenia zo sieťou. V 3G sieti, Wi-Fi alebo na PC dosahuje maximálny dátový tok 160 kbps, no v 2G klesne kvalita na 96 kbps. Služba MusicJet je od dnešnej polnoci spustená a pripravená na používanie. Vydavateľstvá si od tohto kroku sľubujú pokles ilegálneho sťahovania hudby a vďaka jednoduchosti systému nárast ziskov či už pre seba alebo jej autorov.

Službu MusicJet si môžete priamo vyskúšať na týchto stránkach Orange.

MusicJet

Predstavenia sa zúčastnili aj hudobníci Peter Lipa, Marián Čekovský, Misha a Milan Kereš 

Foto: Orange, techbox.sk

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.