Reklama

Orange zlacňuje dátový roaming v ďalších krajinách mimo EÚ

Zdroj | Getty Images/Unsplash
Števo Porubský
Zdroj | Getty Images/Unsplash
Zdroj | Getty Images/Unsplash

Ak ste zákazníkom Orangeu a boli ste niekedy mimo EÚ, mohlo sa stať, že ste boli celkom nemilo prekvapený cenou za 1 MB v dátovom roamingu. Takmer 10 € za jediný megabajt je poriadna suma vzhľadom na dátovú náročnosť súčasných aplikácií.

Zmeniť to môže roamingový dátový balík Orange Go Svet Dáta, v ktorom od 3. júla nájdete nové krajiny, v ktorých budete za 1 MB platiť výrazne menej ako doteraz.

Zdroj | JBL
Obsah pokračuje pod reklamou

Konkrétne ide o 12 € za 1 GB, čo Orange považuje 1 000 MB. Novinkou nie je ale nižšia cena, ale to, že do zoznamu krajín, v ktorých platí balík Go Svet Dáta sa rozšíri o ďalšie krajiny. Konkrétne má ísť o krajiny ako Tunisko, Vietnam, Omán, Maurícius, Dominikánska republika, Japonsko, Thajsko, Maldivy a Švajčiarsko.

V prípade krajín Svet 2, kde platíte s týmto programom výhodnejšiu cenu 0,12 €/1 MB, teda 120 € za 1 GB (stále lepšie ako 10 000 € za 1 GB). Pozor však na to, že pre krajiny, ktoré nie sú v zónach Svet 1 a Svet 2 (viď nižšie) platí v rámci roamingu štandardný cenník.

Pozrite si

Telekom prekvapil dovolenkárov! Roaming v 115 krajinách bude rovnaký

K dispozícii ale ako zákazníci Orangeu máte tri rôzne balíky Go Svet. Základný s 100 MB dát stojí 2,50 €, vyšší s 500 MB vás vyjde na 8 € a už vyššie spomínaných 1 000 MB stojí 12 €. Go Svet Dáta si môžete aktivovať pre všetky Paušály Plus, Go, Go Data, Go Biznis, Pro Biznis, Yoxo a exitujúce dátové paušály.

BalíkPrenos dát v Zóne Svet 1Prenos dát v Zóne Svet 2
Go Svet 100 MB2,50 € / 100 MB0,25 € / 1 MB
Go Svet 500 MB8 € / 500 MB0,18 € / 1 MB
Go Svet 1 000 MB12 € / 1 000 MB0,12 €/ 1 MB

Pozor však na to, že sumy za jednotlivé balíky platia za každých začatých 100, 500, resp. 1 000 MB. Zároveň po prečerpaní predplatených dát sa balík automaticky navýši a vy platíte opäť o danú sumu viac.

„Pre krajiny zóny Svet 1 sa po prečerpaní predplateného objemu dát automaticky aktivuje ďalší balík v rovnakej hodnote. Automatická aktivácia prebieha maximálne do výšky 60 €. Po prečerpaní 70 % a 100 % zo sumy 60 € obdržíte SMS notifikáciu s upozornením. Po dosiahnutí limitu 60 € sa vám zobrazí stránka, na ktorej si môžete vybrať, či chcete vo využívaní balíka pokračovať ďalej.“

V prípade krajín zóny Svet 2 môžete čerpať dáta až do výšky 60 €, pričom po prečerpaní 70 % a 100 % z tejto sumy obdržíte SMS notifikáciu s upozornením. Zároveň sa vám zobrazí stránka, na ktorej si môžete vybrať, či chcete vo využívaní balíka pokračovať ďalej.

Balík si preto vždy po návrate deaktivujte, nech nie ste prekvapení z prípadných vysokých dodatočných poplatkov.

Zoznam krajín pre jednotlivé Zóny:

Zóna Svet 1

Albánsko, Argentína,  Arménsko, Austrália, Bosna a Hercegovina,  Čierna Hora, Čína, Egypt,  Izrael, Južná Afrika, Kanada, Katar, Kosovo,  Maldivy,  Mexiko,  Moldavsko, Nový Zéland, Peru,  Salvádor,  Severné Macedónsko,  Srbsko, Taiwan,  Turecko (+ severná časť Cypru), USA + od 3. 7. 2024 aj: Tunisko, Vietnam, Omán, Maurícius, Dominikánska republika, Japonsko, Thajsko, Švajčiarsko, Ukrajina (naďalej zadarmo)

Zóna Svet 2

Afganistan, Anguilla, Antigua a Barbuda,  Azerbajdžan, Barbados, Bielorusko, Botswana, Brazília, Britské Panenské ostrovy, Čile,  Dominika, Filipíny, Gruzínsko, Ghana, Grenada, Guatemala, Guinea, Hong Kong, India, Indonézia, Irak, Irán, Jamajka, Jordánsko, Kajmanské ostrovy,  Kamerun,  Kazachstan, Keňa,  Kostarika, Kuvajt, Madagaskar, Makao, Malajzia, Mali, Maroko, Monako, Montserrat, Niger, Pakistan, Panama, Pobrežie Slonoviny, Portoriko, Rusko, Senegal, Singapur, Spojené arabské emiráty, Stredoafrická republika,  Svätá Lucia, Svätý Krištof a Nevis, Svätý Vincent a Grenadíny, Trinidad a Tobago,  Turks a Caicos,  Uganda + od 3. 7. 2024 aj Kapverdy

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.