Reklama

Orange po 13 rokoch vyhlásil druhú Jarnú mobilizáciu

Števo Porubský

Orange na dnešnej tlačovke oznámil spustenie druhej Jarnej mobilizácie, ktorá bola naposledy pred 13 rokmi. V tom čase ešte Globtel do svojho cenníka dotovaných telefónov pridal mobily s cenovkou 1 Sk (Ericsson GA 628). Od zajtra pokračuje Jarná mobilizácia v inom duchu a stáva sa z nej trvalá ponuka, no nie pre všetkých zákazníkov!  

 

Ericsson GA 628

Ericsson GA 628

Pamätáte sa na Jarnú mobilizáciu Globtelu z pred 13 rokov? Verní zákazníci určite, veď vtedy to bola prvá šanca získať mobil (Ericsson GA 628) za korunu, hoci aj s viazanosťou. A verili by ste tomu, že od roku 1998 Orange predal celkovo už 6 988 331 dotovaných telefónov, pričom vybrať ste si mohli vraj až zo 494 rôznych modelov? A len tak mimochodom, z nich až 3 256 901 bolo za korunu, resp. 1 €. Zaujímavé je aj zistenie operátora – priemerný zákazník za 13 rokov vystriedal len 4 telefóny.

Jarná mobilizácia 2

  • dotované telefóny pre neviazaných zákazníkov
  • bez viazanosti
  • možnosť kúpenia mobilu 2x ročne
  • len telefóny Nokia
  • telefóny sú blokované
  • len pre neviazaných fakturovaných zákazníkov

 

 

Pozor na háčiky

Podľa slov operátora, Orange reaguje na požiadavky svojich zákazníkov, ktorí chcú využívať stále nové mobily za dotované ceny. Netýka sa to však všetkých zákazníkov, ale približne 500 tisíc, ktorí využívajú služby Orangeu bez viazanosti. V novej Jarnej mobilizácii si tak budete môcť kúpiť (ak ste neviazaný zákazník) dotovaný telefón aj bez viazanosti. Jeho cena bude závisieť nie od mesačného poplatku, ale od sumy, akú ste v Orangei za posledné obdobie (od skončenia viazanosti) minuli. Veľmi zaujímavé je, že do tohto súčtu sa vám počítajú i faktúry, ktoré ste platili ako neviazaný zákazník napríklad pred prenosom čísla k inému operátorovi. Stačí sa vrátiť späť do Orangeu a ušetríte (ak ste boli neviazaní).

 

Tabuľka akciových telefónov v novej Jarnej mobilizácii

 Orange Jarna mobilizacia tabulka

Samé Nokie?

Škoda len, že v Jarnej mobilizácii je iba 8 modelov a ešte väčšia, že len značky Nokia. Asi si chce takto výrobca zvýšiť predaj. Orange to však obhajuje tým, že 60% neviazaných zákazníkov si naposledy kúpilo telefón značky Nokia. Len čo potom tých ostatných 40%, teda cca 200 000? Tí nikoho nezaujímajú? Našťastie ak sa vám nepáči táto ponuka Nokií a chcete niektorý iný mobil z akciovej ponuky operátora, ten vám ho vie poskytnúť s určitou zľavou, no musíte sa zaviazať. Jej presnú výšku však zistíte až priamo u predajcu alebo pri nákupe cez e-shop. Zároveň sa operátor vyjadril, že akciovú ponuku telefónov bez viazanosti bude pravidelne aktualizovať podobne, ako pri akciovej ponuke telefónov s viazanosťou. Uvidíme či sa tam objavia aj iné modely ako fínskej Nokie.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.