Reklama

Orange Online ochrana sa rozširuje, zameria sa na tých najzraniteľnejších

Zdroj | unsplash/Jonas Leupe
Michal Sobek
Zdroj | unsplash/Jonas Leupe
Zdroj | unsplash/Jonas Leupe

Operátor Orange Slovensko sa venuje mnohým oblastiam, rozhodne to nie je iba o poskytovaní telefónnych služieb a internetu. Jedným zo zaujímavých projektov je Online ochrana. Tá sa dokonca rozširuje o ochranu detí a počítačov.

Začiatkom mesiaca sme sa zúčastnili na Orange biznis konferencii, kde operátor prezentoval viaceré svoje riešenia. Jedným z nich bola práve aj Online ochrana, pričom ide o veľmi úspešný projekt.

Pozrite si

Boli sme na Orange biznis konferencii 2023. Budúcnosť sa volá IoT, AI a 5G

Obsah pokračuje pod reklamou

Orange aktuálne rozširuje svoju službu o ďalšie dva nové varianty, a to Online ochrana Deti a Online ochrana počítačov. Týmto krokom získava prvenstvo v tom, že ako prvý operátor ponúka možnosť komplexnej ochrany všetkých zariadení zákazníka bez ohľadu na to, kde sa nachádza a ako sa do internetu pripája.

Prvé rozšírenie zaručene poteší hlavne rodičov. Služba dokáže ochrániť až 10 zariadení prostredníctvom antivírusovej aplikácie pre operačné systémy Android a iOS. Rodič musí danú aplikáciu nainštalovať do zariadenia dieťaťa, pričom všetky nastavenia prebehnú cez webové rozhranie.

Zdroj | unsplash

Rodičom sa následne otvoria široké možnosti monitorovania a nastavenia obmedzení. Cieľom je ochrana pred škodlivým a nebezpečným obsahom alebo aj zamedzenie nadmernému používaniu internetu. Súčasťou je tiež regulácia používania konkrétnych aplikácií. Služba Online ochrana Deti je spoplatnená sumou 2 eurá mesačne.

Online ochrana PC je určená pre počítače s operačným systémom Windows a ide o plnohodnotnú antivírusovú ochranu pred rôznymi formami kybernetických hrozieb. Súčasťou je skenovanie počítača a následné zachytenie potenciálnych vírusov. Služba Online ochrana PC stojí 3 eurá mesačne. Aplikácia je jednoducho prístupná priamo z portálu Online ochrana.

Zdroj | Firmbee.com/Unsplash

Projekt Online ochrana má za sebou veľké úspechy. Od apríla 2022 k dnešnému dňu bolo vďaka službe zablokovaných vyše 352 925 000 domén v mobilnej aj fixnej sieti, pričom denný priemer sa pohybuje okolo čísla 650 000.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.