Reklama

Orange má svoj prvý 3D spot. Už ste ho videli?

Roman Calík

3D, 3D, 3D… všetko sa tento rok točí okolo 3D. Viete, že už aj operátor Orange má svoj 3D spot? Prezradíme vám, kde ho uvidíte a ako sa natáčal.

Orange 3D spot

O premiére 3D filmu Shrek – zvonec a koniec 3D sme vás už informovali minulý týždeň. Čo sme vám však ešte neprezradili je, že pred samotným Shrekom vo štvrtok 15. júla 2010 uviedol svoj prvý 3D spot operátor Orange. V 40 sekundovom spote operátor propaguje svoje služby FiberNet a FiberTV. Podstatou spotu je ilúzia, prostredníctvom ktorej by sa divák mal stať súčasťou svetelných lúčov a superrýchlosti optických vlákien. Taktiež je efektne znázornený výber z množstva programov, pri ktorom modelka vyberá program na priehľadnej dotykovej obrazovke v štýle Minority Report. Celý spot je podfarbený hudbou, hlas však chýba a nahrádzajú ho informácie v textovej podobe.

Orange 3D spot

Kamera RED 3K

Príprava spotu si vyžiadala 13 hodín natáčania a následne 480 hodín postprodukcie. Celý spot bol točený na zelené plátno a nahrávaný pomocou špeciálnej kamery RED 3K, ktorá umožňuje vysoké rozlíšenie vhodné pre premietanie na kinoplátno. Obraz sprevádza nazvučenie 5.1 kanálovým priestorovým zvukom Mix Dolby Digital. Na tvorbe spotu sa podieľala agentúra Wiktor Leo Burnett, filmový štáb z Čiech a pre jeho vznik bola zapožičaná technika z Anglicka.

Orange 3D spot

Spot si môžete pozrieť vo všetkých 3D sálach kín siete Palace Cinemas a Continental Film alebo aj na stránke  www.orange3Dspot.sk, a to okrem 3D verzie (sú potrebné min. papierové okuliare s farebnými plôškami pre sledovanie 3D) aj v 2D verzii. Zaujal vás takýto 3D spot?

Orange 3D spot

Fotografie: Orange

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.