Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Orange má 4K UHD programy, začal predávať úplne nový set-top box

Orange má 4K UHD programy, začal predávať úplne nový set-top box
Števo Porubský
Orange má 4K UHD programy, začal predávať úplne nový set-top box

Operátor Orange zaradil do ponuky celkom nový set-top box, ktorý prináša nielen celkom nové funkcie ako žiadny iný, ale zároveň ponúkne aj 4K Ultra HD rozlíšenie. Aj vďaka nemu je možné sledovať prvé stanice v tomto vysokom rozlíšení.

Nový Orange TV Box je postavený na operačnom systéme Android, vďaka čomu je doň možné inštalovať aplikácie tretích strán, teda pokojne aj konkurenčné IPTV služby, ale aj Netflix, HBO Go či Amazon Prime Video.

„V posledných rokoch sa spôsob sledovania televízie a s tým súvisiace divácke zvyky zmenili. Ešte výraznejšie to bolo viditeľné v období nedávnych pandemických opatrení,” povedala Júlia Piovarči, projektová manažérka Orangeu zodpovedná za projekt Orange TV Box-u.

Aj preto Orange TV Box ponúkne moderné funkcie, ktoré by ste očakávali od moderného set-top boxu. Napríklad vďaka nemu nebudete potrebovať ani smart telku, o smart funkcie sa postará práve Orange TV Box.

Samozrejmosťou je tak Bluetooth modul, ku ktorému je možné pripojiť bezdrôtové slúchadlá, ale aj prípadný audio systém či soundbar či dokonca herné ovládače pre on-line hranie, napríklad cez Google Stadia. Nechýba ani možnosť zrkadlenia obrazovky smartfónu či tabletu.

Čerešničkou, hoci v súčasnosti bežnou funkciou moderných smart TV, je hlasové ovládanie. To funguje cez mikrofón zabudovaný v diaľkovom ovládači.

Nové má byť aj diaľkové ovládanie s Bluetooth s celkom novým dizajnom s plochými tlačidlami pod pogumovanou plochou. Výhodou je i to, že Orange TV Box nemusíte mať na očiach, môže byť schovaný v skrinke pod TV alebo kdekoľvek mimo.

Veľkou výhodou má byť podpora 4K Ultra HD. Aj preto Orange do ponuky zaradil prvé TV programy v tomto dnes najvyššom možnom rozlíšení. Zatiaľ ide iba o dva programy – Chuck TV 4K zameranú na elektronický šport a dokumentárnu stanicu Love Nature 4K.

Orange TV Box je dostupný pre zákazníkov Orange TV cez kábel za mesačný poplatok 3 €. V ponuke podľa operátora naďalej ostáva aj pôvodný set-top box Arris.

Orange sa pochválil aj tým, že balenie set-top-boxu je z recyklovaných materiálov a je kompletne recyklovateľné. Ešte tak vyrábať aj samotný TV Box z recyklovaných materiálov. To by však výrobu musel upraviť dodávateľ. Set-top box pre Orange vyrába tretia strana.

Zdroj