Reklama

Orange Domáca linka: kópia konkurencie s polovičnou zľavou!

Števo Porubský

Orange dnes podľa vlastných slov predstavil niečo veľmi zaujímavé. Okopíroval cenník konkurenčného T-Comu aj s cenami a mesačné poplatky znížil o polovicu. V krízových časoch chválihodný krok.

 Orange logo

Operátor si sľubuje, že z takmer ¾ domácností, ktoré pevnú linku neplánujú zrušiť, získa množstvo zákazníkov. Presné číslo neuviedol, no ambície sú vďaka polovičným cenám opodstatnené. Zároveň operátor uviedol, že len približne 43% zákazníkov Orange Doma (FTTH) využíva aj službu FiberTel, teda pevnú linku cez optiku a tých ostatných snáď presvedčia ceny. Predstavená ponuka programov pevnej linky sa netýka len rezidentov, ale aj firiem. Dve nové služby sú prakticky identické. Rozdiel je len vo volacích programoch (viď. tabuľka nižšie).

 

Orange Domáca a Firemná linka

Všetky programy obsahujú rovnaký počet predplatených minút, prinášajú rovnaké minútové ceny nad paušál, sú rozdelené podľa rovnakej prevádzky a definujú rovnaké časy a smery volania na bezplatné volania, no polovičný mesačný poplatok! Chaos ako sa patrí. Orange ospravedlňuje tento počin tým, aby si zákazníci mohli jasne porovnať konkurenčné ceny. Vo všetkých prípadoch sú však služby neviazané, majú sekundovú tarifikáciu, a aj keď bude signál šírený cez sieť GSM/UMTS Orangu, svoju predvoľbu, resp. smerovacie číslo si ponecháte. Rovnako si môžete ponechať aj svoje telefónne číslo, ktoré sa síce zatiaľ prenáša len manuálne, no celý proces by nemal presiahnuť 5 pracovných dní. Koho práve napadlo, že lacnú „pevnú linku“ bude môcť prenášať, má smolu. Domáca či Firemná linka bude viazaná na konkrétnu oblasť, v ktorej sa nachádzate. Suma aktivačného poplatku nie je známa. Do 30. apríla 2010 je však bezplatná.

 

Tri telefóny, tri ceny

Pomarančový operátor do ponuky pre paušály pevnej linky zaradil aj trojicu telefónov. Z nich sú dva mobilné a jeden na kábel. Model ETS 8121 spoločnosti Huawei vyzerá ako klasický domáci bezdrótový telefón, pričom SIM karta sa vkladá do kolísky, nie do tela telefónu. Pri podpise Dodatku o pripojení a 24-mesačnej viazanosti ho môžete mať za 19,00 €. Bez viazanosti zaň zaplatíte 60,00 €. Model ETS 6630 taktiež spoločnosti Huawei pripomína starší model Jablotronu, ktorý Orange ponúkal spolu s Priamou linkou pred piatimi rokmi. Jedná sa o klasicky stolový telefón s veľkým displejom a tlačidlami. Cena pri 24 mesačnej viazanosti je 39,00 €, bez nej len 100,00 €. V prípade pripojenia cez optickú linku Orangu môžete využiť telefón Siemens Gigaset AS180, ktorý môžete získať za cenu 24,90 € aj bez viazanosti.

 

Orange stavil na to, čo ľudí najviac zaujíma. Ceny! Skopíroval ponuku T-Comu, pridal sekundovú tarifikáciu, zrušil viazanosť (bez telefónu) a zaklincoval to polovičnou cenou mesačného poplatku. Ceny nad rámec voľných minút však ostali rovnaké aké ma konkurencia, rovnako chaostický ostal aj cenník. Ušetrených minimálne 40,00 € ročne pri najnižšom programe však nie je málo. Už len aby Orange dokázal presvedčiť bežných používateľov pevných liniek o zmene.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.