Reklama

Orange chce tieto Vianoce pomáhať, zákazníci môžu s ním

Števo Porubský

Operátor Orange dnes oficiálne predstavil svoju vianočnú ponuku. Skladá sa z troch častí, pričom až na treťom mieste sú akciové ponuky. Prvé dve časti predvianočnej kampane tvoria celkom rozdielne časti. Orange chce totiž tieto Vianoce pomáhať. Ako?

Darujte dáta

Jednoducho, pomocou dát. V rámci hesla operátora, Obyčajné dáta dokážu neobyčajné veci, Orange vytvoril projekt Darujte dáta, pomocou ktorého dokážu zákazníci operátora pomôcť ľudom, ktorí to potrebujú. A keďže Orange už roky sústredí svoju filozofiu na rodinu, chce pomáhať rodinám. Konkrétne tým profesionálnym, pestúnskym rodinám, v ktorých sú deti z detských domovov, alebo ktoré postihol iný nemilý osud.

Všetko, čo robíme, robíme pre našich zákazníkov, aby sme im dokázali uľahčovať ich životné situácie. Zároveň som presvedčený, že  by to malo mať pozitívny dopad aj na našu spoločnosť. Digitálna inklúzia je pre jej napredovanie mimoriadne dôležitá, nakoľko technológie a internetové pripojenie sú neoddeliteľnou súčasťou našich životov. Dôležitá je o to viac, ak ide o deti, ktoré vďaka vzdelaniu a prístupu k informáciám môžu získať lepšie vyhliadky do budúcnosti,“ povedal nový generálny riaditeľ Orange Slovensko, Federico Colom.

Projekt aj pomoc fungujú pomerne jednoducho. Stačí, aby zákazníci Orangeu darovali svoje nespotrebované dáta a Orange k nim pribalí špeciálny balík služieb Love, ktorým obdaruje až 100 vybraných rodín. Od piatku, 25. októbra je možné na skrátené číslo 100 poslať SMS s textom DARUJEM a operátor automaticky vaše nespotrebované dáta pripíše k ostatným.

7 200 GB x 100 rodín

Pre obdarovanie jednej rodiny je nutné vyzbierať 7 200 GB nespotrebovaných dát. Je to pomerne dosť, no pre prvú pestúnsku rodinu má Orange dostatok dát vďaka svojim zamestnancom. Tí už stihli vyzbierať cez 7 200 GB svojich nespotrebovaných dát. „Som nesmierne hrdý, že do tohto projektu sa ako prví zapojili aj zamestnanci Orangeu, ktorí darovali vyše 7200 GB nespotrebovaných dát, vďaka čomu sme balíkom Love dokázali obdarovať už prvú rodinu,“ dodal Federico Colom.

Cieľom pritom nie je premieňať dáta na finančné prostriedky, ale vytvárať aj v zákazníkoch dobrý pocit, že pomohli iným. Dávajú im svoje nespotrebované dáta, ktoré Orange potom dáva tým, ktorí to potrebujú. Orange tieto rodiny vyberá v spolupráci s občianskym združením Návrat, ktoré má s pestúnskou starostlivosťou dlhoročné skúsenosti.

„Jediné riešenie pre dieťa, ktoré stratilo rodinu, je znova rodina,“ hovorí Marek Roháček, predseda občianskeho združenia Návrat.

7 200 GB vraj nie je číslo náhodné, ale racionálne. Je to 24 x 300 (GB), čo je FUP pre službu pevného internetu, ktorý Orange v balíku Love dá minimálne stovke rodín. Sto rodinám operátor rozdá tento špeciálny balík aj bez pričinenia zákazníkov. Navyše všetky dáta navyše, ktoré sa vyzbierajú, pomôžu ďalším rodinám. Takže ak sa vyzbiera napríklad 1 440 000 GB nespotrebovnaých dát, Orange obdaruje balíkom Love až 200 rodín.

V špeciálnom balíku Love na dva roky zadarmo bude okrem iného obsahuje mobilný paušál GO 20 € a pevný internet Optimal podľa najrýchlejšej dostupnej technológii na adrese zákazníka. Obdarované pestúnske rodiny dostanú tiež notebook Lenovo D330 s balíkom, ktorý obsahuje Windows, Office, ako aj Wi-Fi modem pre bezdrôtový internet v celej domácnosti.

Orange poskytne rodinám aj internetový kurz, kde sa naučia ako správne pracovať s internetom a vyhnúť sa všetkým nástrahám virtuálneho sveta, ako aj príručku Ako správne narábať s technológiami. Deti v týchto rodinách tak dostanú vhodné zázemie na to, aby mohli študovať a čerpať užitočné informácie z internetu. 

Viac informácií o výbere pestúnskych rodín, ktoré Orange obdaruje, ako aj množstvo darovaných dát bude Orange priebežne zverejňovať aj na webe  orange.sk/darujem.

Darujte Vianoce 

Druhou akciou Orangeu počas predvianočného obdobia je grantový program Darujte Vianoce, ktorí je známy už z minulých rokov. Jedinečnosťou grantového programu je to, že žiadatelia nežiadajú o pomoc pre seba, ale pre iných a zároveň sa musia osobne spolupodieľať na samotnej realizácii pomoci. Od roku 2007 bolo takto do projektu zaslaných 7 045 príbehov, z ktorých 3 700 získalo finančnú podporu. Pozrite si niekoľko príkladov, ako ľudia pomáhali v minulých ročníkoch programu.

Nadácia Orange na splnenie vianočných snov aj tento rok vyhradila celkovú sumu 50 000 €. Predkladateľom žiadosti môžu byť nielen jednotlivci, ale aj mimovládne organizácie, školské zariadenia, domovy sociálnych služieb, detské domovy, opatrovateľské služby, domovy pre seniorov či dokonca pracovné kolektívy.

Žiadatelia o vianočnú podporu pre ľudí v núdzi môžu svoje projekty prihlasovať od dnes, 21. októbra, no len do 13. novembra 2019 prostredníctvom elektronického formulára na stránke nadaciaorange.sk. Hodnotiaca komisia posúdi všetky zaslané projekty a vyberie tie, ktoré najviac vystihujú podstatu programu. Najdôležitejším kritériom pri posudzovaní projektov je osobná angažovanosť žiadateľa do plnenia projektu. Podporené žiadosti budú zverejnené po 2. decembri. 

Orange štedrý bonus

Orange nakoniec predstavil aj predvianočnú akciu pre svojich zákazníkov. Aj v tomto prípade sa ale sústredá na rodinu a cieli na využívanie čo najviac služieb. Za tie potom dáva extra bonusy na akciové zariadenia vo výške 100, resp. 150 €.

Tí zákazníci, ktorí sa od piatku 25. októbra 2019 rozhodnú pre balík služieb Love v troj-kombinácii s mobilným paušálom Go, pevným internetom a digitálnou TV, získajú extra bonus vo výške 150 €. Ten môžu využiť nielen na nákup smartfónu, ale hoci aj na nákup smart kolobežky, smart vysávača, smart hodiniek, televízora, či tabletu alebo notebooku z akciovej ponuky Orangeu.

Nižší bonus vo výške 100 € získajú získať tí zákazníci, ktorí si svoj balík služieb Love vyskladajú z paušálu Go a pevného internetu, teda využijú dve služby od Orangeu.

10 GB navyše

Tým ale predvianočné bonusy nekončia. Každý zákazník, ktorí si k svojmu hlasovému paušálu Go vyberie niektoré zariadenie, získa 10 GB dát navyše mesačne po dobu 6 mesiacov. Firemní zákazníci získajú tento bonus na 9 mesiacov. Rovnaký bonus, teda 10 GB dát na 6 mesiacov získajú aj zákazníci, ktorí si teraz so svojim Go paušálom vytvoria balík služieb Love. 

Nakoniec Orange chce počas predvianočného obdobia odmeniť aj verných zákazníkov, ktorí využívajú službu Navzájom zadarmo. Pre nich je určená odmena v podobe extra dát (3 GB mesačne) pre zakladateľa aj členov skupiny na 6 mesiacov.

Zdroj | TECHBOX

Tí zákazníci, ktorí majú založené skupiny Navzájom zadarmo alebo sú členmi týchto skupín, budú mať po zaslaní SMS správy na číslo 969 v tvare „3GB“ aktivované 3 GB navyše. 

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.