Reklama

Optoma UHD51A - prvý projektor so službou Amazon Alexa

Zdroj | Optoma
Stanislav Vinc
Zdroj | Optoma
Zdroj | Optoma

Tohtoročná výstava CES priniesla množstvo produktov s integrovanou službou Amazon Alexa. V projektore ju ale vidíme po prvý krát a má prekvapivo praktické využitie.

Optoma UHD51A je 4K UHD projektor, v ktorom je zabudovaná hlasová asistentka Amazon Alexa. Toto spojenie môže znieť spočiatku zvláštne, no keď si uvedomíte, že Alexa dokáže ovládať rôzne smart zariadenia v domácnosti, všetko do začne dávať zmysel. Hlasovým povelom môžete spustiť film a zároveň napríklad stíšiť osvetlenie v miestnosti, čím rýchlo a jednoducho naladíte filmovú atmosféru.

Zdroj | Optoma

Súčasťou projektora je navyše aj Android, z ktorého môžete priamo spúšťať filmy. Hoci Optoma hovorí iba o operačnom systéme Android, konkrétne zrejme pôjde o Android TV. Čo sa týka parametrov projekcie, svietivosť dosahuje úroveň 2 400 lumenov a kontrastný pomer 500 000:1. Tešiť sa môžeme aj na podporu HDR10 s širokým farebným gamutom Rec.2020/DCI-P3.

Pozrite si

ASUS Lyra Trio a Voice – routre s unikátnym dizajnom a službou Amazon Alexa

Optoma UHD51A bude v predaji ešte v tomto štvrťroku za cenu 1 699 dolárov. Po boku tohto projektora sa do predaja dostane aj model UHD50, ktorý by sa podľa aktuálne dostupných informácií mal od UHD51A líšiť iba absenciou služby Amazon Alexa a systému Android.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.