Reklama
Advertisement
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Oppo ukázalo selfie kameru zabudovanú do displeja, príde čoskoro

Oppo ukázalo selfie kameru zabudovanú do displeja, príde čoskoro
Zdroj | theverge.com / Oppo
Juraj Recký
Oppo ukázalo selfie kameru zabudovanú do displeja, príde čoskoro
Zdroj | theverge.com / Oppo
Zdroj | theverge.com / Oppo

Čítačka odtlačkov prstov zabudovaná priamo do displeja je už tu. Prekážkou pre prednú stranu telefónu pokrytú len aktívnym displejom je už len selfie kamera. Vyzerá to však tak, že Oppo má riešenie.

Zdalo sa, že boj o to, kto prvý skryje všetky potrebné technológie do displeja smartfónu tak, aby aktívna zobrazovacia plocha pokryla čo najviac z prednej strany telefónu, sa odklonil od pôvodnej myšlienky. Rôzne vyklápacie či výsuvné riešenia sa stali doslova trendom. Tí, čo verili a dúfali v plne inteligentný displej asi aj stratili vieru, že sa dočkajú. Zopár nádejných výstrelov tu však bolo a Oppo pridáva ďalší.

Zdroj | theverge.com / Oppo

Čínska spoločnosť, ako vôbec prvá, demonštrovala na verejnosti selfie kameru integrovanú do displeja ich smartfónu. Udialo sa tan v Šanghaji na Mobile World Congress. Čo je však dôležité, Oppo čo to poodhalili o ich technológii.

Pozrite si

Xiaomi poodhalilo ako ukryli selfie kameru pod displej

Displej má využívať špeciálny transparentný materiál, ktorý pracuje s prepracovanou štruktúrou pixelov, tak aby sa svetlo dostalo do fotoaparátu. Samotný senzor fotoaparátu je väčší než je v prípade selfie kamier bežné a má tiež väčšiu clonu. Príjemným prekvapením je, že plocha nad kamerou je plne dotyková, teda sa zdá, že riešenie zo sebou nesie minimum kompromisov. Aj keď teda, mať zachytanú šošovku fotoaparátu nie je nič príjemné.

Dôležitým faktom je tiež to, že displej by nemal v diskutovanej oblasti trpieť na zníženú kvalitu a fotoaparát by mal byť absolútne skrytý. Fotografie portálu engadget.com, však naznačujú niečo iné.

Oppo priznávajú, že otázka kvality selfie fotografií je stále problematická a nedoriešená. Respektíve, je v riešení a to pomocou algoritmov. Tie majú byť vyladené presne na použitý hardvér a vo finále by mali vedieť upraviť fotografiu tak, že rozdeľ medzi dnešným štandardom zo selfie kamier aj riešením od Oppo nespoznáte.

Zdroj | theverge.com / Oppo

Key príde technológia na trh? Čínska spoločnosť sa trochu diplomaticky vyhovára, že čoskoro. Veľké spoločnosti sa totiž rady na veľtrhoch prezentujú prototypmi ich zariadení a nie zriedka trvá poriadne dlho kým sa zákazník technológie dočká. Avšak, Oppo často plní sľuby pomerne promptne, tak verme tomu, že selfie kamera skrytá v displeji skutočne príde čoskoro.

Zdroj