Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

OPPO predstavilo nové skladačky. Konečne máme aj prvé véčko výrobcu

OPPO predstavilo nové skladačky. Konečne máme aj prvé véčko výrobcu
Zdroj | OPPO
Michal Sobek
OPPO predstavilo nové skladačky. Konečne máme aj prvé véčko výrobcu
Zdroj | OPPO
Zdroj | OPPO

Čínska spoločnosť OPPO dnes oficiálne predstavila nové skladacie smartfóny. Dočkali sme sa dvoch modelov, nástupcu modelu Find N a úplne nového véčka. Novinky majú rozhodne čo ponúknuť a môžu konkurencii poriadne zatopiť.

Model s názvom OPPO Find N2 má hmotnosť len 233 gramov, čo je o 42 gramov menej ako minulý rok a niekedy aj menej ako majú klasické vlajkové lode výrobcov. Čierna verzia má zadnú stranu z vegánskej kože a samotný smartfón má v zavretom stave len 14,3 mm. Nevýhodou je len chýbajúca certifikácia proti vode.

Zdroj | OPPO
Obsah pokračuje pod reklamou

Nižšiu hmotnosť má na starosti nový pánt Flexion Hinge. V porovnaní s predchádzajúcou generáciou je menší a pevnejší. Obsahuje materiály ako uhlíkové vlákna alebo vysokopevnú leteckú zliatinu. Najväčším prínosom nového pántu je takmer neviditeľný ohyb v strede displeja, pričom v zavretom stave nie je medzi polovicami žiadna medzera. Samotný pánt je testovaný tak, aby vydržal bez problémov 400 000 ohybov.

Vonkajší displej má uhlopriečku 5,54-palcov, 120-hertzovú obnovovaciu frekvenciu a použitú AMOLED technológiu. Tento panel je schopný dosiahnuť maximálny jas až na úrovni 1 350 nitov. Rámček je pritom menší o 47 %. Vnútorný 7,1-palcový AMOLED displej má taktiež 120 Hz a maximálny jas až 1 500 nitov.

Hlavný fotoaparát nesie rozlíšenie 50 Mpx, nasleduje 48-megapixelový širokouhlý fotoaparát a nakoniec aj 32-megapixelový teleskopický fotoaparát s dvojnásobným priblížením. Všetko má pod palcom procesor Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1 s podporou 5G, maximálne 12 GB RAM a 512-gigabajtové úložiska.

Zdroj | OPPO

O systém sa stará najnovší Android 13 s podarenou nadstavbou ColorOS 13. Batéria dostala kapacitu 4 520 mAh a nabíja sa maximálnym výkonom 67 W. Nechýba an 15-wattové bezdrôtové nabíjanie.

OPPO po boku Find N2 predstavilo aj svoje prvé véčko Find N2 Flip. Ten prekvapuje svojou hmotnosťou len 199 gramov. Aj tu bol použitý nový pánt Flexion Hinge s takmer neviditeľnou ryhou. Na úvod hneď prekvapuje svojim veľkým 3,3-palcovým 120-hertzovým AMOLED vonkajším displejom, ktorý je orientovaný na výšku a veľmi pohodlne sa ovláda. Vnútorný AMOLED displej má 6,8-palca so 120-hertzovou obnovovaciu frekvenciou.

V tomto prípade sa o výkon stará už procesor od MediaTeku, konkrétne Dimensity 9000+ 5G spolu s maximálne 12 GB RAM a 256-gigabajtovým úložiskom. Aj tu nájdeme najnovší Android 13 spolu s nadstavbou ColorOS 13.

Zdroj | OPPO

Pri smartfóne OPPO Find N2 Flip sú na zadnej strane len dva snímače. Ten hlavný má rozlíšenie 50 Mpx a nasleduje ešte 8-megapixelový ultraširokouhlý fotoaparát. Batéria má v tomto prípade kapacitu 4 300 mAh, čo je mimochodom najviac, čo sa týka flipových zariadení. Batéria sa nabíja maximálnym výkonom 44 W, ale chýba tu bezdrôtové nabíjanie.

Výbornou správou je, že sa smartfóny dostanú aj za hranice Číny na globálny trh. V tomto prípade by sa mal mať na pozore hlavne Samsung, ktorý s vývojom svojich skladacích smartfónov trochu poľavil a OPPO by ho mohlo novinkami veľmi rýchlo dobehnúť. Ceny budú známe až pri vstupe na globálny trh.

Okrem toho čínsky výrobca predstavil aj druhú generáciu smart okuliarov Air Glass 2. Vážia len 38 gramov a vyznačujú sa robustnou konštrukciou obsahujúcou prvú difrakčnú vlnovodnú šošovku SRG na svete. Tieto šošovky podporia korekciu zraku, takže sú takmer na nerozoznanie od bežných okuliarov. OPPO Air Glass 2 sú schopné telefonovať, prekladať v reálnom čase, navigovať na základe aktuálnej polohy, prevádzať hlas na text a majú mnoho ďalších inteligentných funkcií.

Zdroj | OPPO

Počas akcie výrobca ukázal aj produkt, ktorým je rodinný monitor zdravia OHealth H1 a je určený pre celú rodinu. Kombinuje šesť funkcií monitorovania zdravotných údajov v jedinom prístroji, vrátane merania úrovne kyslíka v krvi, EKG, počúvania srdca a pľúc, srdcovej frekvencie, telesnej teploty a sledovania spánku.

Vďaka vysoko presným senzorom a zdravotným algoritmom pomôže zariadenie OHealth H1 lepšie sa starať o zdravie všetkých rodinných príslušníkov. OHealth H1 veľmi ľahký, váži iba 95 gramov a vyznačuje sa oválnym dizajnom so zaoblenými hranami. Vďaka tomu si ho možno jednoducho vziať kamkoľvek so sebou.

Zdroj | OPPO