Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

OPPO predstavilo 125 W nabíjanie, smartfón nabije na 100 % už za 20 minút

OPPO predstavilo 125 W nabíjanie, smartfón nabije na 100 % už za 20 minút
Zdroj | OPPO
Stanislav Vinc
OPPO predstavilo 125 W nabíjanie, smartfón nabije na 100 % už za 20 minút
Zdroj | OPPO
Zdroj | OPPO

Čínska spoločnosť OPPO predstavila novú generáciu káblového a bezdrôtového nabíjania pre smartfóny s rekordnými výkonmi 125 a 65W. Už aj pri bezdrôtovom nabíjaní sa budú môcť smartfóny nabiť na 100 % za zhruba 30 minút, pri káblovom pripojení s výkonom 125 W už za 20 minút.

Spoločnosť OPPO nie je na Slovensku až tak známa, no v celosvetovom merítku ide o významného hráča na poli inovácií v oblasti smartfónov. OPPO sa dlhodobo orientuje najmä na vývoj výkonnejších nabíjacích systémov pre smartfóny, ktorými už spoločnosť niekoľko krát predbehla konkurenciu míľovými krokmi. Výnimkou nie je ani najnovšia séria štyroch nabíjačiek.

Zdroj | OPPO

Vlajkovou loďou novej série je nabíjačka OPPO 125W flash charge, doteraz najvýkonnejšia nabíjačka pre smartfóny, ktorá je z dôvodu ochrany hardvéru obohatená aj o nový systém pre reguláciu teploty a zvýšenie bezpečnosti. Má ísť o nabíjačku stvorenú pre éru 5G sietí.

Pozrite si

Čo prinesú siete 6G? Mobilné hologramy, aj digitálne dvojičky

S výkonom 125 W dokáže nová nabíjačka dobiť batériu s kapacitou 4 000 mAh na 41 % už v priebehu 5 minút. Na dosiahnutie 100-percentného nabitia jej stačí iba 20 minút. Časový priemer rýchleho nabíjania smartfónov je pritom aktuálne až na úrovni jednej hodiny.

Zdroj | OPPO

Nabíjačka disponuje celkovo desiatimi senzormi teploty, ktoré sa starajú o bezpečnosť a ochranu pred prehrievaním. Z rovnakého dôvodu je prenos energie rozdelený na tri samostatné prúdy. Čo sa týka portov, nabíjačka samozrejme využíva štandardný port USB-C, ktorému nechýba ani 128-bitové bezpečnostné šifrovanie prenosu.

Pozrite si

Top 6 filmov, ktoré sa oplatí pozerať v júli 2020

Druhou revolučnou novinkou z dielne spoločnosti OPPO je bezdrôtová nabíjačka AirVOOC s výkonom 65 W, ktorou OPPO predbieha dnešný štandard viac ako 4-násobne. Batériu s kapacitou 4 000 mAh dokáže AirVOOC nabiť už za 30 minút, čiže za rovnaký čas, ako v prípade súčasnej generácie káblového nabíjania OPPO SuperVOOC. Nabíjačka pritom stavia na štandarde Qi.

Zdroj | OPPO

Nabíjačka je vybavená polovodičovým chladičom, ktorý reguluje teplotu smartfónu pri nabíjaní. O lepšiu distribúciu tepla sa má postarať aj nový sklenený povrch nabíjačky. O samotný prenos energie sa starajú až dve cievky. Keďže takto vybavený smartfón zatiaľ OPPO v ponuke nemá, nabíjačka zatiaľ slúži iba na demonštráciu technologických možností. To by sa však malo v dohľadnej dobe zmeniť.

Zdroj | OPPO

Novú sériu nabíjačiek tvorí aj miniatúrna verzia SuperVOOC nabíjačky, ktorá napriek hrúbke 1,05 centimetra ponúka výkon až 50 W. Napájať tak pomocou USB-C dokáže nielen smartfóny, ale aj tablety a menšie notebooky. OPPO to dosiahlo odstránením elektrolytického kondenzátora, ktorý nahradilo pulzné nabíjanie použité v tejto oblasti vôbec po prvý krát.

Zdroj | OPPO

Na rovnakom základe, no v trochu väčšom tele, stavia aj nabíjačka OPPO 110W mini flash charger rozmermi podobná bežným 18 W nabíjačkám. Z nového portfólia nabíjačiek ide o zlatú strednú cestu, ktorú možno OPPO pribalí aj k vybraným vlajkovým lodiam. Dátum vydania novej série nabíjačiek zatiaľ spoločnosť nestanovila.

Zdroj | OPPO
Zdroj