Reklama

Oppo N3 - sen všetkých “kúpeľňových” selfie maniačok

Marek Šimunek

Selfie vládnu svetu! Spoločnosť Oppo to už dávno vie a ich novinka ponúka autoportrét na úplne novú úroveň. Nový Oppo N3 totiž prináša ako prvý 16 Mpx motorizovaný selfie fotoaparát s clonou f/2,2 a optikou Schneider. Ten je umiestnený podobne ako v prípade modelu Oppo N1 na otočnom kĺbe, takže jediný kvalitný fotoaparát môžete využiť rovnako na fotografovanie okolia, ako aj na vytváranie autoportrétov.

Oppo N3

Oproti “en-jednotke” je však novinka ešte lepšie pripravená. Objektív totiž nemusíte manuálne otáčať, ale sám sa vďaka motorickému pohonu otočí v momente, keď aktivujete predný fotoaparát. Integrovaný fotoaparát však nevyužijete len pre vytváranie fotografií, ale aj na natáčanie videa, ktoré N3 zvládne až v rozlíšení 4K (30 fps), prípadne Full HD (60 fps), či spomalené HD video (120 fps).

Oproti prvej verzii novinka mierne ubrala na rozmeroch, za čo môže vďačiť najmä menšiemu displeju s uhlopriečkou “len” 5,5”. Na menšej uhlopriečke však Oppo N3 ponúkne Full HD rozlíšenie. Na kvalite spracovania určite pridá aj rám vytvorený z hliníka a bezpečnosť zase vylepší snímač odtlačkov prsta, ktorý sa podobne ako v prípade Huawei Ascend Mate7 nachádza na zadnej strane. O zmeškaných udalostiach vás bude informovať notifikačná dióda, ktorá je umiestnená v spodnej časti smartfónu a vidíte ju z oboch strán.

Oppo N3

Ako sme už v prípade modelov Oppo zvyknutí, aj novinka ponúkne celkom slušnú dávku hardvéru. V prvom rade sa bude jednať o procesor Qualcomm Snapdragon 801 s taktom 2,5 GHz, ktorý bude mať k dispozícii 2 GB operačnej pamäte. Integrovaná pamäť má kapacitu 32 GB, z ktorej si určitú časť zoberie samotný operačný systém Android 4.4 s grafickou nadstavbou Color OS 2.0. Integrované úložisko bude možné našťastie rozšíriť pomocou pamäťových kariet microSD. Potešením je aj batéria s kapacitou 3 000 mAh, ktorá je navyše vybavená technológiou pre rýchle nabíjanie VOOC. Tá by sa mala postarať o to, že úplne vybitý smartfón sa na 75% kapacity batérie nabije za 30 minút.

Oppo N3

V balení sa bude okrem samotného smartfónu a štandardného príslušenstva nachádzať aj ovládač O-Click. Pomocou neho môžete na diaľku ovládať prehrávanie hudby spúšť fotoaparátu, jeho otočenie, či dokonca nájsť smartfón v prípade, že zabudnete kde ste ho nechali. Celkom slušne vybavený smartfón, čo poviete. Výbava sa však odráža aj na cene, ktorá bola pre americký trh stanovená na 649 USD.

Oppo O-Click

Foto: Oppo

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.