Reklama

OPPO N1 - smartfón s otočným 13 Mpx foťákom a CyanogenMod ROM

Marek Šimunek

O spoločnosti OPPO v našich končinách nepočujeme tak často. Pritom aj táto čínska spoločnosť má čo ponúknuť. Dôkazom môže byť ich posledný smartfón, ktorý ponúkne napríklad 13 Mpx otočný fotoaparát, alebo dotykovú zadnú stranu.

OPPO N1

Novinka OPPO N1 je síce primárne určená na domáci čínsky trh, my však dúfame, že tento vynikajúco vybavený smartfón sa ukáže aj v Európe. Novinka sa bude snažiť záujemcov zaujať už svojim spracovaním. Výrobca totiž hojne využil hliník, ktorý sa podpísal na skutočne pevnej konštrukcii. Prednej strane dominuje veľký 5,9“ displej s rozlíšením Full HD a jemnosťou 377 ppi. Displej je vybavený režimom zvýšenej citlivosti, vďaka ktorému budete môcť telefón používať aj v rukaviciach. Na ovládanie nového OPPO N1 však nebude používaný len displej. Výrobca vybavil zadnú stranu špeciálnou dotykovou vrstvou O-Touch. Tá rozpozná množstvo gest, pomocou ktorých môžete ovládať smartfón, alebo jeho jednotlivé funkcie, ako napríklad kameru.

Apropo kamera. OPPO N1 disponuje skutočne unikátnym 13 Mpx (f/2.0) snímačom, ktorý je umiestnený v otočnom kĺbe. Okrem kvalitného hlavného fotoaparátu tak budete mať rovnako kvalitnú webkameru. Ak by ste sa báli životnosti kĺbu, tak vedzte, že podľa OPPO kĺb vydrží hravo stotisíc otočení. Ani po hardvérovej stránke nie je N1 žiadnym sklamaním. Srdce novinky má štyri jadrá a takt 1,7 GHz. Konkrétne sa jedná o procesor Snapdragon 600, ktorý ma k dispozícii grafickú kartu Adreno 320 a 2 GB operačnej pamäte. Integrovaná pamäť má kapacitu podľa verzie 16 GB, alebo 32 GB.

OPPO N1

Samozrejme nechýba ani plná dátová výbava, vrátane GPS, NFC, Wi-Fi s podporou najrýchlejšej verzie  802.11ac, Bluetooth 4.0, alebo USB OTG. Poteší aj integrovaná batéria s kapacitou 3 610 mAh, ktorá je prísľubom dlhšej výdrže. Operačným systémom nového OPPO N1 bude Google Android vo verzii 4.2, ktorý je spoločnosťou značne upravený. N1 bude totiž prvým partnerským smartfónom novo vzniknutej spoločnosti Cyanogen, takže si budú môcť budúci majitelia nainštalovať vlastnú a veľmi obľúbenú CyanogenMod ROM. OPPO N1 sa začne v priebehu októbra predávať na domácom čínskom trhu za 569,99 USD (422,65 eur). Nám teda neostáva nič iné, ako dúfať, že sa tento veľmi dobre vybavený smartfón objaví aj na našom trhu.

Foto: OPPO

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.